RSS
Новости
27 ноября 2020, 19:57
ДТЕК два роки судився з Blackberry за бренд D.TEK в назвах смартфонів
Близько двох років тому енергетичний холдинг ДТЕК подав позов на Blackerry, а також на фізособу-підприємця з приводу використання бренду D.TEK в Україні. Йшлося про ТМ D.TEK, яка є в назвах смартфонів бренду Blackberry: смартфони продавалися в українському інтернет-магазині й офлайн. 6 листопада 2020 суд вирішив залишити вимоги позивача без задоволення.

Передісторія

У лютому 2019 року ДТЕК звернувся до Господарського суду Чернігівської області з позовом до канадської Blackberry Ltd та українського співвідповідача - ФОП Олександра Антоненка.

Суть претензії була в тому, що Blackberry порушує право холдингу на бренд D.TEK в назвах смартфонів BlackBerry DTEK50 та BlackBerry DTEK60. І що такі смартфони продаються в Україні.

Для перевірки співробітники ДТЕК провели в січні 2019 року контрольну закупівлю в магазинах, які продавали техніку Blackberry.

Зокрема, в судових документах згадується інтернет-магазин Blackberry.ua, в якому продається модель ВІаскbеггу DТЕК60. Цей сайт належить ТОВ «Гаджетмаг», керівником якого є людина з ім'ям, що повністю збігається з ПІБ ФОП, згідно з даними держреєстрів). Зараз сайт цього інтернет-магазину недоступний. В ході суду ФОП Антоненко заперечував, що має відношення до цього магазину.

Від компанії Blackberry вимагали не порушувати права на ТМ D.TEK «шляхом припинення її використання всіма доступними способами», через експорт, імпорт, зберігання, рекламу, продаж. А від ФОП потрібно не тільки припинити використовувати ТМ, а вилучити з обороту і знищити весь товар цієї марки (в тому числі, смартфони, чохли, аксесуари до телефонів).

Суд також встановив, що у Blackberry зареєстровано право на ТМ DТЕК в ЄС, США й Канаді, але не в Україні (де сама компанія зазначені моделі не продає).

Що сталося зараз

Після майже дворічного судового розгляду 6 листопада 2020 року суд не підтримав позови до Blackberry Ltd й ФОП.

У рішенні суду вказується, що ТМ DTEK дійсно належить холдингу ДТЕК. Однак в ході розгляду позивач не надав доказів того, що компанія Blackberry експортувала, продавала або рекламувала в Україні зазначені моделі. Сама компанія також направила суду лист про те, що ніколи не продавала такі моделі в Україні.

Тому позовні вимоги ДТЕК до Blackberry суд не підтримав.

Що стосується позову до ФОП Антоненка, в рішенні суду йдеться, що позивач не довів порушення прав на ТМ DTEK цим підприємцем. ДТЕК надав суду скріншоти з сайту магазину blackberry.ua й дані контрольної закупівлі. Однак суд не побачив доказів того, що цей інтернет-магазин належить ФОП Антоненку (крім факту продажу одного телефону).

Суд вирішив, що немає доказів того, що ФОП порушував права ДТЕК на ТМ DTEK. Тому позовні вимоги до цього підприємця суд також не підтримав.

Думки сторін

За словами Дмитра Шаповала, керуючого партнера Glagos, яка представляла ФОП в суді, довгий час відповідач і позивач вели переговори і майже дійшли згоди, але потім ДТЕК з них вийшла. Він зазначив, що рішення суду - неостаточне, і що він очікує подачі апеляції.

Юрист розповів, що його компанія веде справу за іншим позовом, щоб достроково припинити дію свідоцтва ДТЕК на цю ТМ по класу товарів «мобільні телефони, електротовари», оскільки ТМ в цьому класі довгий час не використовувалася.

Водночас, в ДТЕК відзначають, що в ході процесу магазин перестав продавати телефони з таким маркуванням, і суд прийняв таке рішення, оскільки права компанії на ТМ більше не порушувалися:

«Причиною звернення до суду стало порушення прав інтелектуальної власності компанії ДТЕК, яке полягало в торгівлі приватним підприємцем продукцією Blackberry з використанням позначення DTEK. Суть вимог полягала в тому, щоб сторони судового процесу припинили порушувати права інтелектуальної власності компанії.

В процесі розгляду спору підприємець визнав факт використання позначення DTEK при реалізації мобільних телефонів. Факт порушення підприємцем прав інтелектуальної власності ДТЕК встановив і суд у своєму рішенні.

Чому суд прийняв саме таке рішення? Рішення пояснюється тим, що в процесі розгляду спору реалізація телефонів була припинена і на момент прийняття рішення права компанії більше не порушувалися».

Нагадаємо, що ДТЕК (англ. DTEK) ще 1 лютого 2019 року подав позов до суду проти канадського виробника смартфонів BlackBerry, звинувативши його у використанні бренду енергохолдингу.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ain.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое