RSS
Новости
4 декабря 2020, 10:18
У Норвегії електричне судно збирає рідкі відходи та сміття
У Норвегії перше у світі електричне судно зі збереження навколишнього середовища збирає рідкі відходи та сміття у затоці Осло-фіорд.

Беземісійний Pelikan II був побудований компанією Grovfjord Mekaniske Verksted.

Човен був спеціально розроблений для ефективного збору рідких відходів і сміття у внутрішньому Осло-фіорді. Судно має довжину 12 м й ширину 7,5 м. У передній частині Pelikan II має гідравлічний кошик для збору сміття місткістю 350 кг.

Рушіями є два електричних пропульсивних двигуна з чотирма гребними гвинтами для всілякого маневрування при очистці акваторії. Човен може перебувати у повному робочому режимі протягом восьми-дванадцяти годин завдяки акумуляторам потужністю 554 кВт. Для підзарядки достатньо дві години.

Човен обійшовся у 23 мільйони норвезьких крон.

Pelikan II працює у затоці з літа. Нова беземісійна модель замінила Pelikan, який за 30 років зібрав у Осло-фіорді 1,5 тис тонн сміття.

Раніше ЕлектроВісті писали, що швейцарська компанія Proman Stena Bulk Ltd підписала угоду про будівництво судна в рамках спільного підприємства. Планується, що судно Stena Prosperous, що використовує метанол в якості суднового палива, буде передано в експлуатацію в другому півріччі 2022 року.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое