RSS
Новости
11 декабря 2020, 11:22
Вчені з Канади створили теплицю з сонячними панелями для цілорічного вирощування врожаю
Вчені з Канади створили теплицю, яка обігрівається виключно сонячними батареями. Фотоелектрична система на даху не підключена до електромережі, а пов’язана з чотирма акумуляторами загальною ємністю 5,56 кВт*год.

Дослідницька група з канадського Університету Шербрука створила теплицю для фруктів та овочів, яка повністю опалюється та працює від сонячної енергії. Прототип теплиці VG360 має розміри 3 метри на 6 метрів. Вчені стверджують, що сім'я з трьох-чотирьох людей може використовувати її для вирощування власних продуктів протягом року. Енергія, вироблена невеликими сонячними батареями, може бути використана для обігріву теплиці в холодні періоди, одночасно живлячи різні системи. Крім того, інтелектуальні вентиляційні системи та зрошувальні рішення можуть бути автоматизовані для виконання конкретних завдань, пов’язаних із вирощуванням врожаю в теплиці.

Розробка проєкту VG360 коштувала приблизно 25 тис. канадських доларів (19 560 доларів США). Сюди входили всі матеріали, необхідні для будівництва, а також різні механічні та електричні компоненти, необхідні для роботи. Фотоелектрична система складається з шести панелей потужністю 165 Вт. Дослідники також використовували чотири акумулятори 6 В на 235 ампер-годин.

Фотоелектрична система здатна генерувати 2,02 кВт*год у липні та зберігати всю цю енергію в своїх батареях ємністю 5,56 кВт*год.

Нині вчені тестують теплицю на фермі, якою керує некомерційна організація на земельній ділянці площею 20 гектарів у місті Дарем-Суд у канадській провінції Квебек.

Нагадаємо, що багато сільськогосподарських теплиць можуть стати енергетично нейтральними, якщо використовувати прозорі сонячні панелі для вироблення електроенергії. Такі висновки нового дослідження, проведеного фахівцями в галузі інженерії, біології рослин і фізики з Університету штату Північна Кароліна (США).

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое