RSS
Тренды
11 декабря 2020, 15:52
В Європі до 2030 року скоротять вуглецеві викиди в атмосферу на 55 %
Лідери ЄС в п'ятницю домовилися про скорочення вуглецевих викидів до 2030 року на 55%, порівняно з показниками у 1990 році. Такої угоди вони досягли у ніч на п’ятницю на зустрічі в Брюсселі. Мета домовленності - реалізація цілей Паризької угоди по клімату.

"Європа - лідер в боротьбі зі зміною клімату", - прокоментував у п'ятницю вранці в Twitter президент Європейської ради Шарль Мішель.

Європейська Рада підтвердила "амбітну пропозицію" Європейської Комісії (ЄК), і це "звільняє нам дорогу до кліматичної нейтральності до 2050 року", написала в Twitter голова ЄК Урсула фон дер Ляйен.

Переговори щодо цільового показника просувалися повільно через побоювання, що бідніші країни Центральної і Східної Європи, які є залежними від вугілля, понесуть основний тягар від цього рішення.

Щоб розвіяти ці побоювання, остаточний текст рішення запевняє їх у фінансовій та нормативної підтримці. 

Угода також дає гарантії, що вони можуть використовувати ядерну енергію та природний газ для заміни більш брудних викопних видів палива.

В угоді також міститься заклик до реформування системи торгівлі викидами з виділенням Фонду модернізації, який надаватиме підтримку біднішим і залежним від вугілля країнам. За словами посадовців, цей крок особливо спрямований на Польщу, яка до самого кінця чинила найбільший опір.

Остаточно угоду ще потрібно узгодити з Європейським парламентом, який хоче 60-відсоткового скорочення, але навряд чи досягне великих успіхів.

Досягнення більш жорсткої мети на період до 2030 року означає, що в наступному році Єврокомісія представить нову нормативну базу, націлену на кожен сектор економіки.

Раніше ElektroVesti писали, що Європа може досягти нульового балансу викидів до 2050 року при «нульових чистих витратах».

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: epravda.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!