RSS
Новости
18 декабря 2020, 10:50
Норвегія зберігатиме CO2 в Північному морі
Уряд Норвегії профінансує проєкт з транспортування та зберігання CO2 Northern Lights ("Північне сяйво").

"Північне сяйво" - це інфраструктурний проєкт, який дозволить уловлювати та транспортувати вуглекислий газ з промислових майданчиків на термінал в районі Ейгарден (Норвегія) для проміжного зберігання без викидів в атмосферу. Потім по трубопроводу СО2 транспортуватимуть для постійного зберігання в резервуар в Північному морі. Там СО2 будуть закачувати на глибину 2,6 км під морським дном в пори водоносного горизонту.

Проєкт "Північне сяйво" включає будівництво та експлуатацію об'єктів для транспортування та зберігання двоокису вуглецю, відкритих для третіх осіб. "Це буде перша в історії транскордонна мережа інфраструктури подібного роду з відкритим вихідним кодом. Проєкт запропонує європейським промисловим підприємствам-виробникам можливість безпечно й постійно зберігати CO2 під землею", - повідомляє Offshore Energy.

Планується, що перша фаза проєкту буде завершена в середині 2024 року з потужністю до 1,5 млн тонн CO2 на рік.

Цей проєкт є транспортним і складським компонентом Longship, повномасштабного проєкту уряду Норвегії з уловлювання та зберігання вуглецю.

Партнери проєкту - Equinor, Shell і Total - взяли умовне інвестиційне рішення за проєктом транспортування і зберігання CO2 Northern Lights в травні цього року.

Раніше суверенний фонд добробуту Норвегії, який має активи вартістю понад $ 1 трлн, оголосив, що інвестує 16,8 млрд крон ($ 1,8 млрд) з необхідних загальних інвестицій в 25,1 млрд крон в перший у світі повномасштабний проєкт з уловлювання та зберігання вуглецю ( CCS).

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: cfts.org.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое