RSS
Новости
18 декабря 2020, 19:32
Чеські сенатори закликають уряд не допускати Росію і Китай до робіт на АЕС
Верхня палата парламенту Чехії закликала уряд не допускати до тендеру на будівництво нового енергоблоку АЕС «Дуковани» компанії з Росії та Китаю.

«На думку сенату, не слід запрошувати до тендеру на будівництво ядерних блоків у «Дукованах» тих, хто виступає проти країн НАТО, до яких належить і Чехія, - Росію та Китай», - йдеться у дописі.

Підкреслюється, що вибір партнера не слід недооцінювати в такому стратегічному секторі, яким є атомна енергетика. Адже компанії з РФ та Китаю можуть становити загрозу національній безпеці Чехії.

У сенаті указують, що звіти чеської контррозвідки вже давно містять інформацію про спроби Росії вплинути на рішення Праги в енергетичній сфері. Тож верхня палата парламенту Чехії пропонує відмовити російським та китайським компаніям брати участь у проєкті навіть у рамках спільних консорціумів.

Нагадаємо, тендер на будівництво нового енергоблоку АЕС «Дуковани» мав бути оголошений до кінця року, але терміни посунули. Серед можливих учасників тендеру - російський Росатом, китайська компанія CGN, північноамериканська Westinghouse, французька EdF та південнокорейська KHNP.

Раніше повідомлялося, що у Чехії можуть не допустити Росію до модернізації АЕС «Дуковани»

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ukrinform.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!