RSS
Новости
18 декабря 2020, 20:34
Зелені виробники сумніваються, що ГарПок погасить 40% боргу до кінця 2020 року
Виробники зеленої електроенергії в Україні практично не вірять, що держава встигне погасити 40% боргу, який був станом на 1 серпня 2020 року, як це було передбачено в Меморандумі між «зеленими» і Кабміном.

За їхніми підрахунками, заборгованість зростатиме і у 2021 році. Про це сказав глава правління Української асоціації відновлюваної енергетики Олександр Козакевич.

«Єдиний швидкий шлях погашення – це надання Укренерго державних гарантій для отримання кредитів. Ми розуміємо, що це можуть бути тільки державні банки, оскільки міжнародні фінансові установи не розглядають так швидко ці питання. Ми бачимо, що виконання цієї норми Меморандуму під великим питанням. Часу залишається все менше, щоб виконати цю умову Меморандуму. Втрачається віра в це. Ми просимо уряд зробити заяву з цього приводу і виконати цю умову», – сказав Козакевич.

Також у Козакевича є сумніви, що держава у 2021 році зможе виконати зобов'язання закласти до бюджету витрати на фінансову підтримку ГарПока для розрахунків з ВДЕ-виробниками в розмірі не менше 20% вартості прогнозного виробництва електроенергії з ВДЕ. Воно було передбачено законом №810.

Причина в тому, за словами Козакевича, що закон №810 було ухвалено і почав діяти починаючи з 1 серпня 2020 року, а формування бюджету-2021 почалося 15 липня. При цьому, згідно Бюджетного кодексу, всі закони, ухвалені після дати початку формування держбюджету, повинні бути включені в планування з наступного планового періоду. В даному випадку – з 2022 року.

«Ніхто не забороняє Кабміну врахувати це в бюджеті-2021, але ми знаємо, що його було ухвалено з дефіцитом 250 млрд грн і ці витрати в ньому не закладені. Регулятор говорить, що вони повинні бути закладені, Укренерго в тарифі не передбачив ці кошти, а Мінфін ці кошти не заклав. Виходить, що ми знаходимося в ситуації колективної безвідповідальності: одні кажуть, що кошти повинні бути, інші кажуть, що ми не «будемо закладати». Це додатковий дефіцит до того, який повинен бути погашено, згідно Меморандуму. Тобто, 60% боргу, який було накопичено до 1 серпня 2020 року (13,5 млрд грн) і ще приблизно 11,5 млрд грн – це ці 20%, що не відомо, чи буде закладено. І буде чи не буде скориговано тариф Укренерго, ніхто не знає. Дефіцит боргових коштів на наступний рік виходить 25 млрд грн», – підрахував Козакевич.

Козакевич зазначив, що накопичення боргів підштовхує інвесторів у ВДЕ відмовлятися від програм в Україні.

«За 10 місяців 2020 року прямі іноземні інвестиції в Україну до показників цього ж періоду 2019 року зменшилися в 20 разів. Я впевнений, що значна частка зменшення цих інвестицій – саме тому, що інвестори перестали довіряти механізму повернення коштів через зелений тариф, через проекти відновлюваної енергетики», – підсумував голова правління Української асоціації відновлюваної енергетики.

Раніше повідомлялося, що "ГарПок" розрахувався з виробниками з ВДЕ з початку року на 36,3%

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое