RSS
Новости
15 января, 21:32
Уряд схиляється порівну розподілити між "Енергоатомом" і ВДЕ-генерацією 10,25 млрд кредиту "Укренерго" під держгарантії - прем'єр
Попереднє рішення з розподілу 10,25 млрд грн кредитів під держгарантії, отриманих НЕК "Укренерго" від трьох держбанків для погашення її заборгованості перед "Гарантованим покупцем", передбачає рівний їх розподіл між "Енергоатомом" та ВДЕ-генерацією, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. .

"Попереднє рішення: розподілити кошти від " Укренерго " порівну між " Енергоатомом " і виробниками зеленої електроенергії", - сказав він в інтерв'ю.

Прем'єр уточнив, що при такому підході сторони в результаті отримають, приблизно, по 5,1 млрд грн.

Шмигаль назвав таке рішення збалансованим і компромісним, але зазначив, що воно ще буде відпрацьовуватися.

"Ми ще маємо час, кілька днів, щоб остаточно визначитися", - сказав глава уряду.

Він підкреслив, що уряд усвідомлює всю важливість підтримки атомної генерації, як бази енергетичної безпеки держави, і ВДЕ-генерації, де Україна має міжнародні зобов'язання, підписані, в тому числі, з виробниками зеленої електроенергії, ЄБРР, Світовим банком.

 "Енергоатом - це енергетична безпека держави, і їй необхідно віддавати певний пріоритет. Зелена генерація - це також пріоритет, це інвестиційний клімат і довіра інвесторів", - заявив Шмигаль.

Пояснюючи підтримку рішення про рівний розподіл коштів, прем'єр зазначив, що борг попередніх періодів перед "Енергоатомом", пов'язаний з виконанням компанією спецобовязків(ПСО) для населення і необхідністю підтримки тарифу в 1,68 грн / кВт*год становить близько 7 млрд грн, з  яких в першому кварталі цього року необхідно, щонайменше, 5 млрд грн.

 "Мінімально необхідний компанії обсяг коштів на перший квартал поточного року, з урахуванням ремонтних кампаній і виконанням зобов'язань щодо забезпечення електроенергією населення, становить близько 5 млрд грн", - сказав глава уряду.

Він додав, що для подальших розрахунків з ВДЕ-генерацією уряд буде оперативно працювати над випуском "зелених" облігацій (бондів), що передбачено домовленостями з Міжнародним валютним фондом (МВФ) і закладено в бюджеті на 2021 рік.

"Ми оперативно будемо це робити, і забезпечувати розрахунки із зеленою генерацій за рахунок зелених бондів", - повідомив Шмигаль.

На його думку, представники зеленої енергетики і банки повинні зрозуміти такі дії уряду в нинішній ситуації.

Раніше повідомлялося, що  НКРЕКП погодила отримання "Укренерго" кредитів "Ощадбанку", "Укргазбанку" і "Укрексімбанку" для розрахунків з електрогенерацією

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!