RSS
Новости
22 января 2021, 11:22
У Раді для "Енергоатому" запропонували випустити ОВДП на 7,3 млрд грн
Для поліпшення фінансового стану НАЕК "Енергоатом" народні депутати ініціювали законопроєкт, який передбачає випуск облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на загальну суму 7,3 млрд грн для компанії.

Про це повідомив народний депутат України Олексій Кучеренко у Facebook, нагадавши, що недавно в.о. президента компанії Петро Котін розповів про фінансову кризу в компанії через збитки.

"Я чудово розумію, що не можна гратися з безпекою атомних станцій, порушувати графік постачання ядерного палива і стабільність вивозу відпрацьованого палива з АЕС. Тому народні депутати міжфракційних об’єднань "За розвиток атомної енергетики" та "Чиста енергія - здорове довкілля" ініціювали реєстрацію законопроєкту, який має на меті покращити фінансовий стан компанії. Ми пропонуємо випустити ОВДП на 7,3 млрд гривень, чого точно буде достатньо для стабілізації фінансового стану компанії", - написав Кучеренко.

Водночас він зазначив, що має дуже багато питань до того, як компанія бере участь у тендерних процедурах та наскільки прозоро продає струм, адже саме це може бути причиною збитків.

"Дуже сподіваюсь на підтримку Радою цього важливого для енергетичної безпеки країни законопроєкту. Водночас вважаю за потрібне організувати більш прозору діяльність компанії та забезпечити контроль за ефективністю роботи "Енергоатому" з боку НКРЕКП та Кабміну, який вчора підпорядкував компанію у своє управління, - наголосив нардеп.

20 січня Кабінет Міністрів України за дорученням президента підпорядкував ДП "НАЕК "Енергоатом" у своє управління, забравши цю функцію з Міністерства енергетики.

Раніше в.о. президента "Енергоатом" Петро Котін повідомляв, що компанія за підсумками 2020 року отримає 7,6 млрд грн збитків через борги перед компанією. Він зазначив, що через це держкомпанія не може нормально працювати.

Раніше ЕлектроВісті писали, що НКРЕКП наказала ДП "Гарантований покупець" направити не менше 50% отриманих від НЕК "Укренерго" за рахунок залучення кредитів держбанків на 10,25 млрд грн, на погашення заборгованості перед ДП "НАЕК" Енергоатом ".

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: censor.net.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!