RSS
Новости
22 января, 14:35
"ГарПок" і "Укренерго" заявляють про значні недопоставки "Енергоатомом" електроенергії для населення на січень
ДП "Гарантований покупець" і НЕК "Укренерго" заявляють про значні недопоставки в січні НАЕК "Енергоатом" електроенергії в рамках виконання спеціальних зобов'язань щодо забезпечення електроенергією населення (ПСО) і просять уряд і профільне міністерство втрутитися в ситуацію з метою її врегулювання .

Про це повідомляється в листі "ГарПока" від 16 січня до Кабінету міністрів з копією для Міністерствоаенергетики та НКРЕКП, а також в листі "Укренерго" від 4 січня до Міненерго.

"Дефіцит електричної енергії у ДП" Гарантований покупець "для виконання спеціальних зобов'язань з 17 по 31 січня 2021 рік залишається критичним і становить 77,76 тис МВт*год", - зазначив "ГарПок", вказуючи, що залишається невирішеним питання покриття фінансового дисбалансу підприємства, викликаного неналежним виконанням "Енергоатомом" рішення Кабміну про покладання спецобов’язків.

"ГарПок" вказує обсяг дефіциту електроенергії на другу половину січня з урахуванням проведеного "Енергоатомом" 15 січня чергового (третього) аукціону в рамках ПСО на січень, на якому той продав "ГарПоку" 29,08 тис МВт*год електроенергії.

У той же час "Укренерго" поінформувало Міненерго, що за перші п'ять днів нового року розмір недоотриманого "ГарПоком" обсягу електроенергії для поставок населенню в рамках його договорів з постачальниками універсальних послуг становить майже 152 тис МВт*год. За розрахунками компанії, орієнтовна вартість недоотриманого ресурсу, приблизно, 230 млн грн.

"Якщо така тенденція триватиме, то за січень 2021 року обсяг недопоставленої" Енергоатомом "електроенергії для задоволення потреб побутових споживачів за попередніми розрахунками складе 1 млн МВт*год", - попередили в НЕК.

У зв'язку з цим компанія звернула увагу, що недопоставлені обсяги не купуються "ГарПоком" за двосторонніми договорами, на ринку "на добу вперед" (РДВ) і на внутрішньодобових ринках, а купуються як негативний небаланс за завищеними цінами (вище ціни на РДВ).

При цьому в НЕК акцентували увагу на тому, що витрати на недопоставлений "Енергоатомом" ресурс будуть виставлені "ГарПоком" в відповідний платіж "Укренерго", що не передбачені в її тарифі на січень поточного року, в результаті чого компанія зазнає значних збитків.

"Такі дії учасників ринку приведуть до збитків" Укренерго "за січень в обсязі приблизно 1,6 млрд грн", - підкреслює НЕК.

Згідно з даними "Енергоатом трейдинг" в його Facebook (останнє оновлення 20 січня), на січень ним було реалізовано "ГарПоку" в цілому 3,49 млн МВт*год, з них 30 грудня 3.253 млн МВт*год з періодом поставки 1-31 січня 2021 року 13 січня - 205,744 тис. МВт*год з періодом поставки 15-31 січня та 13 січня 29,08 тис МВт*год - з періодом поставки 17-22 січня.

Раніше ElektroVesti писали, що “Гарантований покупець” продовжує оплату електроенергії, виробленої з відновлюваних джерел.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!