RSS
Новости
29 января 2021, 10:18
В Іспанії видобутий на звалищі біогаз вперше закачають у газову мережу
На розташованому недалеко від Барселони полігоні твердих побутових відходів, одному з найбільших в Іспанії, видобуватимуть біометан для закачування у газову мережу.

Для реалізації проекту Can Mata глобальний сервісний оператор Ferrovial Servicios group обрав компанію Waga Energy.

Для очищення звалищного газу від домішок буде застосовуватися технологія Wagabox, яка буде поєднувати мембранну фільтрацію і кріогенну дистиляцію. Установка також буде відокремлювати метан, що міститься у звалищному газі, для прямого закачування у газові мережі, переробляючи до 2200 м3/год звалищного газу і закачуючи 70 ГВт*г біометану на рік у газову мережу іспанського оператора Nedgia.

Проект дозволить уникнути викидів 17 тис. тонн CO2 на рік завдяки заміні природного газу відновлюваним.

Waga Energy інвестує 7,5 мільйона євро (9,12 мільйона доларів) у введення установки в експлуатацію і підключення ділянки Can Mata до газової мережі Nedgia, розташованої в чотирьох кілометрах від полігону. Установка буде введена в експлуатацію у 2022 році.

"Цей проект кругової економіки дозволить виробляти біометан на благо наших громадян завдяки самій передовій технології вилучення біогазу зі звалищного газу, - говорить регіональний директор Ferrovial Servicios в Каталонії Антоніо Аліана. - Сподіваємося, що цей інноваційний проект «зеленої» енергетики буде поширений і на інші об'єкти, які ми експлуатуємо, у рамках нашої стратегії перетворення відходів в ресурси".

Проект Can Mata є першим проектом в Європі із закачування звалищного газу у газову мережу, що фінансується за довгостроковою угодою про купівлю електроенергії (PPA), і стане першим проектом в Іспанії, що використовує технологію очищення Wаgabox, розроблену і запатентовану компанією Waga Energy.

Довгостроковий метод фінансування PPA рідко використовується для проектів «зеленого» газу, як правило, нездатних забезпечити покупцям конкурентоспроможну ціну у довгостроковій перспективі. Однак обидва партнери прийняли бізнес-модель, яка гарантує високу продуктивність протягом усього проектного циклу.

Досі полігон Can Mata дозволяв виробляти понад 40 мільйонів кубометрів сирого біогазу на рік, який використовув керамічний завод у вигляді електрики і палива.

Раніше ЕлектроВісті писали, що в місті Серседа, Іспанія, переробили в паливо 135 тонн використаних масок, рукавичок, а також захисних костюмів медичних працівників, які працюють з пацієнтами з COVID-19.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!