RSS
Новости
29 января 2021, 12:26
Названо чотири регіони України, де можливе виробництво водню
Згідно з дослідженням, проведеним асоціацією "Українська Воднева Рада", Україна зможе виробляти "сонячну" енергію лише у чотирьох областях. Про це повідомив президент асоціації "Українська Воднева Рада" Олександр Рєпкін.

"Якщо мова йде про сонячну енергію - це має бути лише південь України. Жоден інший регіон для сонячної енергетики не розглядається. Тільки Одеську, Херсонську, Миколаївську й Запорізьку області з точки зору наявності й інтенсивності сонця можна порівняти з центром Італії", - зазначив він.

Рєпкін також наголосив, що південні області України підходять ще й тому, що там наявна система опріснення води, з якої отримуватимуть водень.

Експерт також розповів, яким чином, шляхом модернізації українських газогонів, можливо транспортування водню до країн ЄС.

"Є низка технологій, які можуть бути використані для цього - це й прокладання труби в трубі. Є спеціальні полікарбонові труби, які дозволяють транспортувати стовідсотково водень й уникати його втрат. Або напилення зсередини існуючої труби певного шару такого ж самого матеріалу, це дозволяє не прокладати нових труб, і не робити жодних дуже великих і необхідних інвестицій, а адаптувати ту систему, яка вже існує", - переконаний голова водневої асоціації.

Відповідно до "Ініціативи зеленого водню для Європейського Зеленого курсу 2x40 ГВт" та плану виходу з кризи COVID-19, на Україну виділено створення 10 ГВт нових потужностей з виробництва "зеленого" водню, з яких більшість призначена для експорту до Європейського Союзу.

Раніше ЕлектроВісті писали, що віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанишина заявляє, що найближчим часом Україна приєднається до Акумуляторного та Водневого альянсів Європейського Союзу.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy.org
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое