RSS
Новости
29 января 2021, 19:25
PSA переводить на випуск електромоторів найбільший у світі завод дизельних двигунів
Глобальний перехід на електротягу призведе до масового скорочення робочих місць у автомобільній галузі.

Завод PSA в Тремер на сході Франції, найбільший у світі завод з виробництва дизельних моторів, переходить на електродвигуни. У 2021 році підприємство випустить 180 тисяч електромоторів, в два рази більше, ніж в 2020-му. До 2025 року обсяги планують наростити до 900 тисяч. Це більше половини від пікового виробництва заводу до пандемії.

До активного переходу на виробництво «зелених» моделей автовиробників підштовхнули «дизельний» скандал 2015 року та посилення норм шкідливих викидів ЄС. Одна за одною автомобільні марки відмовляються від дизельних моделей та нарощують виробництво електричних.

На думку Летиції Узан, представника профспілки CFTC (French Confederation of Christian Workers) в компанії Tremery, 2021 рік стане поворотним, першим реальним переходом до світу електричних моделей. Але є у цього «переходу» є й інший «бік медалі» – скорочення робочих місць. В електродвигунах впятеро менше компонентів, ніж у традиційних дизельних моторах, тобто для їх виробництва знадобитися менша кількість працівників.

За оцінками французької автомобільної лобістської групи PFA (Plateforme automobile), тільки у Франції буде скорочено 15 тисяч чоловік, пов’язаних з виробництвом дизельних двигунів, з 400 тисяч зайнятих у галузі в цілому. У Німеччині під скорочення потраплять 100 тисяч працівників автомобільної галузі, приблизно кожен восьмий.

За даними дослідницької групи JATO Dynamics, особливо активно пересідають на електромобілі європейці, тоді як ще в 2015 році продажі дизельних автомобілів в Європі становили близько 50%. У перші дев’ять місяців 2020 року продажі повністю електричних та гібридних автомобілів в ЄС зросли на 122%, в той час як загальні продажі автомобілів впали на 29%.

В 2021 році дизельні версії зникнуть, як мінімум у 20 моделей, включно з Volkswagen Polo, Renault Scenic, Nissan Micra та Honda Civic. При цьому з’явиться безліч нових електричних автомобілів. За даними Товариства виробників та продавців автомобілів (SMMT) Великобританії, у 2021 році в країні буде випущено 29 нових повністю електричних та 7 гібридних моделей, тоді як з ДВС – 26. З них дизельні версії будуть тільки у 14.

Раніше повідомлялося, що PSA і Total вироблятимуть акумулятори для електромобілів в Європі

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: autogeek.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое