RSS
Новости
12 февраля 2021, 10:50
Нова стратегія Shell: зниження виробництва нафти на 1-2% в рік
Нафтогазовий концерн Shell опублікував оновлення своєї стратегії, яка покликана, як каже компанія, прискорити рух до досягнення нульового балансу викидів (net zero emissions). Це завдання вперше було сформульовано Shell рік тому.

Концерн підкреслює, що планує досягти нульової «вуглецевої інтенсивності» всієї енергії, що продається Shell (в тому числі за допомогою компенсаційних дій компанії та клієнтів) до 2050 року.

«Ми повинні дати нашим клієнтам продукти й послуги, які вони хочуть і які їм потрібні - продукти з самим мінімальним впливом на навколишнє середовище», - заявив глава Shell Бен ван Берден.

Компанія підтверджує, що її власні викиди досягли максимуму ще у 2018 році, а виробництво нафти у 2019 році. Тобто в майбутньому компанія буде знижувати і те, й інше. Зокрема, очікується зниження виробництва нафти на 1-2% в рік, включаючи продаж активів.

Shell планує довести свої потужності з уловлення та зберігання вуглецю до 25 млн тонн на рік до 2035 року. Три проекти, в яких компанія сьогодні бере участь, в тому числі Northern Lights, мають загальну потужність 4,5 млн тонн.

Shell буде активно використовувати природні рішення для компенсації приблизно 120 млн тонн викидів на рік 2030 р.

Shell планує щорічно інвестувати 2-3 млрд доларів у ВДЕ та «енергетичні рішення». Для порівняння, у викопне паливо та хімічний бізнес концерн буде вкладати 16-17 млрд на рік.

Вражають плани компанії в області «електричної мобільності». Число точок зарядки електромобілів буде збільшено з нинішніх 60 тисяч до 500 тисяч до 2025 року і до 2,5 млн до 2030 р.

В електроенергетиці Shell планує до 2030 року обслуговувати більше, ніж 15 млн клієнтів у всьому світі і продавати понад 560 ТВт*год електроенергії на рік.

У своєму традиційному бізнесі Shell планує розширення газового напряму та зміцнення глобального лідерства в поставках СПГ. Частка природного газу у виробництві вуглеводнів підвищиться до 55% до 2030 року.

Раніше ЕлектроВісті писали, що нафтогазовий концерн Shell оголосив 25 січня про підписання угоди про покупку 100% компанії ubitricity, «провідного європейського постачальника вуличних зарядних пристроїв для електромобілів». За умови отримання дозволу регулюючих органів, угода буде завершена до кінця поточного року.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое