RSS
Новости
12 февраля 2021, 11:22
На будівництво сховища радіоактивних відходів піде понад 3,8 млрд грн
На будівництво сховища високоактивних радіоактивних відходів зі спецфонду, який фінансується компаніями, що продукують радіоактивні відходи, витратять понад 3,8 млрд грн. Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський.

«Орієнтовна вартість будівництва сховища високоактивних радіоактивних відходів [які повернуться з РФ після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС]  – понад 3,8 млрд грн. Яка цифра буде після аукціону, важко сказати», – зазначив урядовець.

Він розповів, що об’єкт базуватиметься у Чорнобильській зоні відчуження і дозволить щороку економити близько $100 млн на зберігання відходів у Росії.

«Сподіваюся, вже незабаром матимемо власне сховище радіоактивних відходів. Адже щороку Україна витрачає $100-130 мільйонів на їх утримання й обробку в Російській Федерації», – додав Абрамовський.

Міністр наголосив, що оголошено повторний тендер, який має завершитися через два місяці.

Раніше ЕлектроВісті писали, що вчені пропонують використовувати соляні шахти для зберігання ядерних відходів. На відміну від зберігання у водних басейнах, такий спосіб дозволить утримувати відпрацьоване паливо практично вічно.

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: mind.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое