RSS
Истории
19 февраля 2021, 10:18
Вітряні електростанції та відключення електрики в Техасі: чи є зв'язок?
Аномально низька температура та завірюха на півдні США залишили мільйони людей без електрики. У Техасі енергосистема не витримала різкого зростання споживання, і в штаті почалися масштабні відключення електрики.

Перебої в енерго- і газопостачанні зберігаються досі. Влада Техасу говорить про необхідність "збереження балансу між постачанням та споживанням", щоб уникнути подальших масштабних відключень електроенергії.

Губернатор Техасу Грег Ебботт заборонив експорт природного газу до 21 лютого і назвав ситуацію з відключенням електроенергії неприпустимою. Він закликав розслідувати дії техаської компанії, що відповідає за місцеві енергомережі, щоб з'ясувати "причини всіх помилок, що призвели до такого результату".

Республіканці і деякі ЗМІ пов'язали відключення електрики з ростом частки вітряних електростанцій в енергосистемі штату.

 Що відбулося насправді?

Сильний холод призвів до перебоїв у роботі енергосистеми Техасу. Дійсно, вітряні турбіни зупинилися через мороз. Але через холоди перестало також працювати і обладнання на газових свердловинах і АЕС.

Оскільки газ та інші відновлювані джерела енергії є основними для енергосистеми Техасу (особливо в зимові місяці), саме перебої в роботі газових станцій та АЕС, а не вітряних електростанцій, призвели до масштабних відключень електрики.

Тому, коли хтось говорить, що через зупинку вітряних турбін виробництво електроенергії на вітряних електростанціях впало у два рази, то, як правило, забуває про те, що виробництво електроенергії також у два рази впало на АЕС, на газових електростанціях, а також станціях, що працюють на вугіллі та інших невідновлюваних джерелах енергії.

Вітроенергетика активно розвивається в Техасі протягом останніх 15 років. На вітряні електростанції припадає до 20% виробленої в штаті електроенергії. Ще 10% виробляють АЕС, а решта майже 70% припадає на викопні види палива.

За даними техаської Ради щодо забезпечення надійності електропостачання (Ercot), через холоди виробництво електроенергії на газових, вугільних електростанціях, а також на АЕС впало на 30 гігават. Тоді як вихід з ладу електростанцій, що працюють на відновлюваних джерелах енергії, призвів до падіння виробництва електроенергії на 15 гігават.

За даними ради, таке скорочення виробництва енергії привело до того, що не був задоволений піковий попит на електроенергію в 69 гігават. Зростання споживання електроенергії в холодні дні виявилося вищим, ніж очікувалося.

Відомство не розраховувало на великий внесок вітряних електростанцій в умовах екстремально холодної зими: за даними ради, в морозні дні вітряні електростанції повинні були виробити тільки 7% від необхідної штату електроенергії.

Також не слід забувати, що холоди призвели до перебоїв з водопостачанням. Через нестачу води довелося відключити один з реакторів АЕС в Південному Техасі.

"Не можна звинувачувати в ситуації, що виникла, якесь одне джерело енергії", - вважає експерт з електропостачання Університету Техасу в Остіні Джошуа Родс.

За його словами, зазвичай в разі нештатних ситуацій передбачається, що пікове споживання буде тривати протягом декількох годин. Зараз же мова йде вже про кілька днів.

Чи можуть інші штати допомогти Техасу?

Техас - єдиний штат в США з автономною системою електропостачання. Зазвичай система енергопостачання штату працює без перебоїв. Крім того, штат виробляє електроенергії більше, ніж необхідно для внутрішнього споживання, і може експортувати її в інші штати.

Однак в нештатних ситуаціях (як, наприклад, настали холоди) Техас не може розраховувати на допомогу інших штатів через автономну роботу своєї енергосистеми. Тому уникнути відключення електрики при різкому і значному погіршенні погодних умов досить складно. 

Нагадаємо, що ЕлектроВісті попросили Ігоря Нуса, директора з продажу Vestas, прокоментувати ситуацію в Техасі, де через обмерзання випало з енергомережі майже 12 ГВт вітропарків, що разом з іншими проблемами місцевої енергомережі призвело до масових відключень і зростання цін на електроенергію.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: bbc.com
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!