RSS
Новости
19 февраля, 11:22
Геотермальна електростанція дає енергію за ціною 5 центів за кВт*год
Компанії BP і Chevron виступили основними інвесторами канадського стартапу Eavor, який розробив унікальний спосіб отримання енергії з геотермальних джерел. Прототип пристрою вже створений і проходить випробування в провінції Альберта. Винахід приніс стартапу $ 40 млн інвестицій.

Геотермальні джерела дозволяють використовувати теплову енергію надр Землі, але обмежені географічними регіонами з високою вулканічною активністю. Є й інші, більш гнучкі варіанти, які генерують енергію розпеченого каміння, але, як вважає глава Eavor Джон Редферн, вони не прижилися, тому що витрачають від 50% до 80% отриманої енергії на роботу насоса.

Стартап Eavor відрізняється від цих проектів. Це геотермальна станція з низьким тепловмістом, який посилає рідина через герметичну замкнуту систему, яка після запуску працює без витрат додаткової енергії. В основі лежить така ідея: гаряча вода прагне вгору, холодна - вниз. Тунелі Eavor ведуть глибоко в надра Землі, до гарячої породи, потім паралельними свердловинами йдуть горизонтально, протягом декількох кілометрів, де вода добре нагрівається. Потім вони знову сходяться і піднімаються вертикально вгору.

На поверхні тепло використовується або відразу, для опалення приміщень, або перетвориться в електрику. У процесі вода охолоджується, після чого вирушає назад в тунелі, на новий цикл. Оскільки система замкнута і герметична, то потрібно тільки запустити процес за допомогою насоса, і вода почне циркулювати сама, без втрат енергії.

Технологія працює в декількох конфігураціях, не кожна з яких вимагає безлічі наземних станцій на великій відстані одна від одної.

Одна система Eavor-Loop може, як кажуть в компанії, генерувати «електрику в промислових масштабах або давати досить тепла для 16 тис. домівок». Собівартість такої енергії становить $ 50 за МВт * год або 5 центів за кВт * год, що можна порівняти з собівартістю енергії на станціях сонячної генерації в ОАЕ.

У компанії є робочий прототип в провінції Альберта, в Скелястих горах. Він був побудований і запущений в 2019. У нього спрощена конструкція, тунелі глибиною 2,4 км та 2 км по горизонталі. Вода в ньому циркулює самостійно вже більше року.

Нещодавно стартап провів збір коштів, зібравши $ 40 млн. Очолили інвестиційний раунд нафтові гіганти BP і Chevron. Перший комерційний проект буде побудований, швидше за все, в Німеччині, для компанії Enex Power, яка розробляла власний геотермальний проект, але він виявився недостатньо ефективним.

Раніше повідомлялося, що компанія Rystad Energy опублікувала прогноз розвитку геотермальної енергетики на період до 2025 року. Автори відзначають, що енергетичний перехід стимулює диверсифікацію енергетичних, в тому числі нафтогазових компаній, що сприяє розширенню і геотермального сегмента.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!