RSS
Новости
19 февраля 2021, 21:41
На "Фукусімі-1" знову витік радіоактивної води
На АЕС Фукусіма знову витік: радіоактивні сліди з'явилися в воді після землетрусу, який стався в Японії в минулі вихідні. Про це повідомили представники компанії-оператора.

Нагадаємо, що в 2011 році потужний землетрус магнітудою 9,1 і цунамі пошкодили системи охолодження АЕС в Фукусімі, в результаті чого три активні зони реактора розплавилися, а ядерне паливо впало на дно їх основних захисних судин.

За словами Мацуо, TEPCO буде і далі контролювати воду і температуру на дні контейнерів.

Після катастрофи 2011 року охолоджуюча вода постійно витікала з пошкоджених корпусів первинної захисної оболонки в підвали будинків реактора.  Для компенсації втрат в реактори була закачана додаткова охолоджуюча вода для охолодження розплавленого палива, що лишилося.  Недавнє зниження рівня води вказує на те, що води витікає більше, ніж раніше, повідомляє TEPCO.

Мацуо також заявив, що рівень охолоджувальної води впав на 70 см в основній захисній камері реактора першого блоку і приблизно на 30 см в третьому блоці.

Збільшення витоку може потребувати закачування більшої кількості охолоджувальної води в реактори, що призведе до більш забрудненої води, яка буде оброблятися і зберігатися в величезних резервуарах на заводі.  TEPCO заявляє, що її складські потужності в 1,37 мільйона тонн будуть заповнені вже наступного літа.  Рекомендація урядової комісії про поступове випуску його в море зустріла шалений опір з боку місцевих жителів, і рішення все ще не прийнято.

Раніше повідомлялося, що уряд Японії вивезе все ядерне паливо з АЕС «Фукусіма-1" до 2031 року

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.fm
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!