RSS
Новости
26 февраля 2021, 10:50
Foxconn готова випускати по 250 тис. електромобілів на рік для стартапу Fisker
Багаторічний виробник айфонів погодився взятися за розробку та серійне виробництво поки не оголошеного електричного автомобіля разом з дизайнером Генріком Фіскером і його командою. Передбачається, що в рамках партнерства Foxconn вироблятиме по 250 тис. електромобілів на рік на своїй поки відсутній фабриці в США. Для стартапу Фіскер це буде вже другий електромобіль - перший, Ocean, дебютував в січні 2020. Його поява в серії запланована на 2023 рік.

В угоді між Foxconn та Fisker йдеться, що компанії планують випускати щорічно не менше, ніж 250 тис. електромобілів, тобто половину від нинішніх обсягів виробництва Tesla, до яких вона йшла довгих 10 років. Більш формальне партнерство буде деталізовано протягом року.

Як заявив Генрік Фіскер, обидві компанії розглядають варіант виробництва автомобіля в США, швидше за все, на фабриці Foxconn у Вісконсині. Спочатку на цій фабриці повинні були випускати РК-панелі. Foxconn обіцяла вкласти в неї $ 10 млрд і створити робочі місця для 13 тис. осіб, але в підсумку інвестувала лише 3% від обіцяної суми і побудувала єдине складське приміщення.

Fisker приєднається до довгого списку компаній, з якими Foxconn почала співпрацювати починаючи з минулого року, коли тайванський гігант оголосив про намір зайнятися електричним транспортом. У 2020 стало відомо про спільну роботу над електромобілем з Fiat Chrysler. Уже у2021 компанія анонсувала плани з випуску автомобілів разом з найбільшим приватним автовиробником Китаю Geely, а також зі стартапом Byton. Geely збирається скористатися допомогою Foxconn для того, щоб підтримати стартап Faraday Future.

Масовий інтерес до електротранспорту з боку технологічних компаній з сектора електроніки з'явився в 2020 році, коли світ зачаровано спостерігав стрімке зростання вартості акцій Tesla. Ряд стартапів, зокрема, Fisker, стали публічними та залучили мільярди доларів. Цей бум на новому ринку електромобілів привернув увагу таких компаній як Foxconn, Alibaba, Didi Chuxing, Xiaomi. Всі вони задумалися про випуск своїх власних електромобілів.

Початок виробництва першого електромобіля Fisker, позашляховика Ocean, заплановано на кінець 2022. Поки заброньовано 12 тис. штук. Це слабкі цифри на тлі попередніх замовлень на ті ж нові моделі Tesla, але Фіскер не сумує, вважаючи, що попит оживе коли машина з'явиться у продажу. Електромобіль Ocean відрізняється аеродинамічною формою та наявністю сонячної панелі на даху. Остання, за твердженням представників компанії, протягом року може генерувати енергію, еквівалентну додатковим 1600 км. пробігу.

Нагадаємо, що тайванська компанія Foxconn поставила перед собою мету почати виробляти та поставляти до 10% всіх електронних компонентів для світової автопромисловості, яка випускає електромобілі.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое