RSS
Новости
26 февраля 2021, 21:34
Норвегія побудує заводи з виробництва водню загальною потужністю 1,3 ГВт
У Норвегії мають намір побудувати заводи з виробництва водню загальною потужністю 1,3 ГВт.

Дев'ять проектів наразі опрацьовує компанія Aker Clean Hydrogen, яку запустила Aker Horizons для індустріалізації чистого водню та скорочення викидів CO2 у всьму світі. 

Шість з дев'яти оголошених проектів буде реалізовано в Норвегії, два в Чилі і один в Уругваї.

Портфель включає нещодавно оголошене партнерство з норвезькими промисловими піонерами Yara і Statkraft для електрифікації аміачного заводу у Херейї, а також інші проекти зеленого аміаку у Норвегії. Перший проект 450 МВт у Хереї потенційно може усунути близько 800 000 тонн щорічних викидів парникових газів і стати найбільшою кліматичною ініціативою в історії норвезької промисловості. Партнерство також формує основу для нової зеленої експортної галузі, виробляючи беземісійний аміак для CO2 - інтенсивних галузей промисловості, включаючи «зелені» добрива для сільського господарства та беземісійні перевезення.

На додачу, Aker Clean Hydrogen нова компанія розглядає додаткові перспективні проекти загальною потужністю 4,7 ГВт. Нова компанія, яка прагне стати найефективнішим інтегратором водневого ланцюжка створення вартості в глобальному масштабі, має на меті до 2030 року реалізувати 20-30 водневих проектів загальною потужністю 5 ГВт, що дозволять скоротити викиди CO2 на понад 9 мільйонів тонн на рік.

Компанія націлена на беземісійне судноплавство в Арктиці: новий завод з виробництва зеленого аміаку у Берлевозі для декарбонізації арктичного судноплавства і виробництва електроенергії поза мережею, де конверсія вугільної електростанції у Лонгйірі може стати однією з перших цілей до 2025 року. Aker Clean Hydrogen і "Варангер Крафт" володіють по 50% заводу з виробництва зеленого аміаку.

Також передбачається виробництво зеленого водню у Рьюкані: забезпечення беземісійних поромних і морських перевезень. Проект буде розроблений спільно з муніципалітетом Тінн і Рьюканом Нерінгсутвіклінгом на півдні Норвегії. Aker Clean Hydrogen є власником 100 відсотків від планованого об'єкта.

Наразі підписана угода про співпрацю з Greenstat: включаючи короткострокові можливості в Гломфьорді і Мерокері в Норвегії, а також стратегічну ініціативу в Індії.

У Чилі реалізують проект з виробництва екологічно чистого водню і аміаку у співпраці з Mainstream Renewable Power, яка буде поставляти сонячну і вітрову енергію.

Компанія розвиватиме беземісійне судноплавство в Антарктиді: розробка нового заводу з виробництва зеленого аміаку в Уругваї у співпраці з Aker BioMarine у якості інструменту для майбутнього ланцюжка створення вартості з нульовим рівнем викидів для Aker BioMarine. Проект також спрямований на більш широкий ринок судноплавства в цьому регіоні.

Крім того, новий промисловий виробник чистого водню планує досягти вартості «зеленого» водню у $1,5 за кілограм у 2030 році.

Раніше повідомлялося, що Норвегія зберігатиме CO2 в Північному морі

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое