RSS
Новости
5 марта 2021, 10:18
Частка срібла в вартості сонячних панелей досягла 10%
Фотоелектрична сонячна енергетика є великим споживачем срібла, яке використовується при виробництві сонячних елементів (осередків). Зі срібла виготовляють струмопровідні пасти, які використовуються на лицьовій та зворотній стороні сонячних елементів.

У 2019 на виробництво фотоелектричних осередків випало 11% глобального споживання срібла або приблизно 100 млн унцій.

Вартість сонячних модулей сьогодні не велика, а срібло росте в ціні. Тому частка цього металу в вартості сонячних модулів досягла 10%.

Хоча питоме споживання срібла в сонячних модулях постійно знижується завдяки технологічним удосконаленням, ціни на метал зростають швидше. «За останні 20 років ціни на срібло виросли в середньому на 8,31% в річному численні», - говорить аналітик Метт Уотсон. «Це означає, що знизити частку срібла в доларах за ват буде дуже складно».

Він також вважає, що фотоелектрична промисловість, ймовірно, не відмовиться швидко від використання срібла, попри стрибок цін на цей метал.

«У своїй кар'єрі я багато працював над альтернативними сплавами, але без особливого успіху», - говорить Уотсон. «Випробування на термін служби і втрати електричної ефективності завжди повертали нас до сплавів срібла ... Срібло, звичайно, є найбільш провідним мінералом у світі, з хорошими антикорозійними властивостями, що сприяють довговічності сонячного модуля».

Він визнав, що нікелевий сплав може замінити срібло в металізації сонячних елементів, але це досить довгий процес.

«Нам може знадобитися пара десятиліть, щоб домогтися цього», - говорить експерт, додаючи, що на ринку конекторів зазвичай використовуються мідь і мідно-нікелеві сплави, що забезпечують як довговічність, так і електричні характеристики.

За словами Уотсона, у 2025 році, коли, як очікується, в сонячній енергетиці буде додано близько 230 ГВт нових потужностей, галузі буде потрібно 156 млн унцій, або 15% світової пропозиції срібла.

При поточній траєкторії зростання ринку фотоелектричних сонячних батарей до 2050 року буде потрібно близько 332 млн унцій срібла для підтримки 1,33 ТВт нових установок в рік.

Згідно з останньою доповіддю ITRPV, до 2030 року очікується значне питоме скорочення споживання срібла на осередок, особливо в сегменті HJT (див. графік):

ITRPV зазначає, що у зв'язку з невирішеністю ряду технічних питань процес заміни срібла на мідь відбувається повільніше, ніж раніше прогнозувалося (про нікель ITRPV нічого не повідомляє). Частка міді у виробництві модулів до 2030 року не перевищить 15%, зазначає ITRPV.

Нагадаємо, що фотоелектрична сонячна енергетика є великим споживачем срібла, яке використовується при виробництві сонячних елементів (осередків). Зі срібла виготовляють струмопровідні пасти, які використовуються на лицьовій і зворотній стороні сонячних елементів. При цьому сонячна промисловість активно працює над зниженням матеріаломісткості виробів і заміною срібла менш цінними металами.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое