RSS
Новости
5 марта 2021, 12:26
Профільні ВДЕ-асоціації та парламентське об'єднання з розвитку ВДЕ підписали меморандум про співпрацю
Ряд профільних асоціацій у сфері розвитку відновлюваної енергетики та парламентське міжфракційне об'єднання "Чиста енергія - здорове навколишнє середовище" підписали меморандум про партнерство та співробітництво.

З боку ВДЕ-асоціацій документ підписали Українська вітроенергетична асоціація (УВЕА), Українська асоціація відновлюваної енергетики, Європейсько-українське енергетичне агентство, Українська воднева рада (УВР).

За словами співголови парламентського об'єднання Олексія Гончаренка, що представляє меморандум під час підписання в п'ятницю в Центрі економічного відновлення, яке транслювалося онлайн в Києві, основними його позиціями є спільні зусилля щодо вдосконалення законодавства у сфері ВДЕ, захист національних та міжнародних інвесторів, подолання кризових явищ в сфері ВДЕ .

Глава УВЕА Андрій Конеченков, зокрема, зазначив, що вітроенергетична сфера сьогодні знаходиться на етапі перетворень і вимагає нової законодавчої бази.

"Зараз ми в асоціації розробили концепцію "Вітер після 2022 року", в якій розглядаємо розвиток вітрової енергетики без "зеленого" тарифу, передбачаючи інші принципи її підтримки, наприклад, стимулювання інвестицій у виробництво обладнання. Ми почали відпрацювання цих питань з Міненерго та Мінекономіки. Також потрібно буде прийняти нові закони, які б стимулювали розвиток ВДЕ ", - сказав він.

За словами президента УВР Олександра Рєпкіна, Україна не може стояти осторонь від розвитку водневих технологій.

"Ми з іншими асоціаціями розробили водневу "дорожню карту", яку прийняли в Міненерго. Концепції європейських країн свідчать, що це дуже актуальна тема", - сказав він, акцентуючи, що Україну в Європі бачать повноцінним партнером у світлі розвитку "зелених" технологій.

Нагадаємо, що ДП «Гарантований покупець» розрахувався з виробниками з поновлюваних джерел енергії за січень 2021р на 93%.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое