RSS
Новости
26 марта 2021, 14:36
Правоохоронці викрили схему незаконного заволодіння державними коштами "Енергоринку" за вироблення електроенергії на суму понад 300 млн грн
Правоохоронці викрили схему з незаконного заволодіння державними коштами ДП "Енергоринок" шляхом реалізації приватним підприємством електроенергії за завищеною вартістю на суму понад 300 млн грн.

"Встановлено, що посадові особи товариства з обмеженою відповідальністю з виготовлення сонячної електроенергії звернулися до НКРЕКП, з проханням збільшити потужність вироблення сонячної електроенергії, в зв'язку з введенням в експлуатацію пускового комплексу. Хоча в той час робота комплексу не була запущена. Так, на підставі фіктивних документів приватна компанія отримала дозвіл на збільшення потужності сонячної електростанції", - йдеться в повідомленні Управління комунікації Національної поліції України.

Правоохоронці також встановили, що підприємство здійснило фіктивну закупівлю обладнання, яке дає можливості для запуску станції.

Крім того, згідно з актом "дешифрування місцевості" на період подачі документів до Державної комісії комплекс сонячної електростанції перебував на стадії будівництва, тому відповідний коефіцієнт "зеленого" тарифу не міг бути застосований.

Згідно з висновком судово-економічної експертизи встановлено, що ДП "Енергоринок" протягом чотирьох років безпідставно платило приватному підприємству кошти за реалізовану електроенергію.

Так, 25 березня, на території міста Києва та Запорізької області поліцейські провели ряд обшуків, під час яких вилучено документацію по реалізації електроенергії за завищеною вартістю.

Досудове розслідування проводиться за ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч.3 ст.209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Раніше ElektroVesti писали, що "Центренерго" позивається до "Енергоринку".

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое