RSS
Тренды
2 апреля, 10:51
США побудують 30 ГВт нових потужностей в морській вітроенергетиці до 2030 року
Адміністрація президента США Джо Байдена представила новий план з розвитку морської вітроенергетики на найближчі десять років. Актуальна мета - запустити серію зелених проектів загальною потужністю 30 ГВт в Нью-Йоркській бухті та інших регіонах США до 2030 року. За попередніми підрахунками, повна реалізація плану забезпечить відновлюваною енергією 10 млн. житлових будинків, скоротить викиди CO2 на 78 млн. метричних тонн і створить понад 77 тис. робочих місць.

Адміністрація президента виділить з бюджету понад $ 12 млрд. на підтримку вітроенергетичних проектів, які будуть розподілені по обох побережжям США. Частина коштів піде на будівництво заводів з виробництва вітрогенераторів та нових судів для установки «вітряків», а також на модернізацію морських портів. Ці капіталовкладення, згідно з планом уряду, дозволять створити 44 тис. робочих місць для фахівців, які обслуговують вітропарки, а також 33 тис. додаткових вакансій для тих, хто буде підтримувати офшорну енергетику.

В якості найбільш перспективної точки регулятори розглядають Нью-Йоркську бухту - мілководний район біля узбережжя Лонг-Айленда та Нью-Джерсі. Тільки ця зона забезпечить до 25 тис. робочих місць з 2022 з 2030 рік, а також створить 7 тис. місць для обслуговування проектів в майбутньому. При цьому інші проекти будуть рівномірно розподілені по всій території США.

З метою прискорити будівництво 30 ГВт до 2030 року, Управління кредитних програм (LPO) - відомство під управлінням Міністерства енергетики США - також спростить фінансування інноваційних проектів на суму до $ 3 млрд. В заяві LPO зазначено, що регулятор готовий співпрацювати з розробниками, постачальниками та іншими потенційним партнерами, зацікавленими в реалізації зеленого плану США.

Додаткові кошти будуть виділені урядом у вигляді грантів і підуть на модернізацію портів та розвиток внутрішніх ланцюжків поставок. За задумом Міненерго, поряд з важливими морськими портами з'являться підприємства з виробництва спеціальних монтажних судів, вітряних турбін, лопатей, веж і підводних кабелів. Таким чином реалізація кожного нового проекту буде прискорювати розгортання наступного вітропарку. Зараз адміністрація Байдена розраховує побудувати від чотирьох до шести спеціалізованих судів для установки турбін - на кожен корабель піде від $ 250 млн. до $ 500 млн.

Вітрогенератори з сумарною потужністю в 30 ГВт до 2030 року - це тільки перший крок в планах нової адміністрації щодо нарощування отримання енергії від ВДЕ. На наступному етапі передбачається створення вже 110 ГВт нової потужності до 2050 року.

Раніше в цьому місяці державна організація Environment America і екологічна компанія Frontier Group опублікували звіт, присвячений можливостям морської вітроенергетики США. Аналітики заявили, що морський вітер - це найбільш ефективний спосіб виробництва енергії, який може задовольнити 90% попиту промислового і приватного секторів США до 2050 року. Потенціал США в області вироблення енергії морського вітру оцінений Frontier Group в 7,2 тис. ТВт * год на рік.

Нагадаємо, що Управління енергетичної інформації США (EIA) опублікувало дані про розвиток вітроенергетики в країні в 2020 р. Автори відзначають, що за минулий рік в Штатах було введено в дію 14,2 ГВт вітрових електростанцій, що є рекордним показником. Попередній рекорд був зафіксований в 2012 році, він становив 12,2 ГВт.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!