RSS
Новости
2 апреля 2021, 17:42
Польщі необхідно €400 млрд для реалізації енергетичного переходу до 2040р
Польщі до 2040 року необхідно 400 млрд євро, для досягнення цілей енергетичної політики країни (PEP 2040), в той час як, Європейський Союз зможе надати лише 10-15 млрд євро.

Про це 1 квітня повідомив Конрад Швірські, представник компанії Transition Technologies, а також проф. Варшавського політехнічного університету, під час online-зустрічі, організованої Energy Club.

«Всі прогнози щодо енергетичного переходу Польщі кажуть про 400 млрд євро. Питання звідки ми візьмемо ці гроші? Є фінансування з Євросоюзу, проте воно може бути на рівні 10-15 млрд євро, додаткові кошти треба буде брати з кінцевих споживачів... Вся ця революція буде за гроші кінцевих споживачів, проте в Польщі ніхто не відповідає звідки ми візьмемо гроші на ці заходи», - повідомив Швірські.

Як зауважив професор, наразі в Польщі 75% електроенергії виробляється з вугілля, а відповідно до енергетичної стратегії Польщі до 2040р, дану частку треба зменшити до 14%, генерацію з ВДЕ збільшити як мінімум - до 32%.

«Треба розімити, що в Польщі електроенергія для кінцевого споживача – це 15 євроцентів / кВт*год, в Україні – 5 євроцентів / кВт*год, а в Німеччині – 30 євроцентів / кВт*год», - пояснив Швірські.

Він також зазначив, що ціна в Польщі зросте для домогосподарств у 2 рази : «для України ціна електроенергії також буде дуже величезна, і це найголовніша проблема енергетичного переходу на майбутнє. Ніхто сьогодні не хоче відповідати на це питання, більше того, ніхто не має гарної відповіді на нього та ніхто не знає як це вирішити», - резюмував професор.

Нагадаємо, у 2020 році Польща встановила сонячні станції загальною потужністю 2 ГВт.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!