RSS
Новости
9 апреля 2021, 11:55
Японія вирішила скинути очищену радіоактивну воду з "Фукусіми" в океан – ЗМІ
Уряд Японії ухвалив рішення скинути очищену радіоактивну воду з АЕС "Фукусіма" в океан.

Урядова комісія ще минулого року рекомендувала зробити це, однак рішення викликало широке невдоволення, зокрема серед представників рибальської індустрії, які побоювалися, що споживачі відмовлятимуться від будь-яких морепродуктів, виловлених у цій зоні.

Водні відходи з "Фукусіми" на сьогодні зберігаються в спеціалізованих резервуарах, вони очищені, але, як і раніше, містять радіоактивний тритій.

"Джерела повідомляють, що уряд хоче знизити рівень вмісту цього елемента відповідно до міжнародних стандартів. І потім, через два роки, розпочне скидання води в океан", - йдеться у повідомленні.

У березні 2011 року біля північно-східного узбережжя Японії стався землетрус, який викликав цунамі. Гігантська хвиля обрушилася на АЕС "Фукусіма-1", що призвело до наймасштабнішої такої аварії з моменту події на Чорнобильській АЕС у 1986 році. На АЕС "Фукусіма-1" сталося розплавлення активної зони реакторів одразу на трьох енергоблоках.

Згідно з даними Національного поліцейського агентства, внаслідок стихійного лиха у 2011 році загинули 15,9 тис. осіб, 2,5 тис. осіб досі вважаються зниклими безвісти.

Раніше ЕлектроВісті писали, які наслідки викликала аварії - для людей, навколишнього середовища і світової атомної галузі, і що було зроблено за 10 років від її моменту. 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: interfax.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!