RSS
Новости
9 апреля, 19:24
«Гарантований покупець» у 2020 р витратив від 3 до 5 млрд грн на купівлю на ринку електроенергії, обмеженої «Енергоатомом»
НАЕК «Енергоатом» у лютому-травні 2020р самостійно знизив обсяг поставки електроенергії для ДП «Гарантований покупець» на 6,9 млн кВт*год, це призвело до того, що «Гарантований покупець» був змушений купувати додаткові обсяги на вільному ринку, витрати на які підприємство оцінює в діапазоні 3,4-5,4 млрд грн.

Про це 9 квітня повідомив прес-центр «Гарантованого покупця».

«Такі дії «Енергоатома» призвели до необхідності купувати додаткові обсяги електроенергії, необхідні для забезпечення потреб побутових споживачів, на різних сегментах ринку. Всього за чотири місяці загальні втрати, яких зазнав «Гарантований покупець» через дії компанії, оцінюються у суми від 3,4 до 5,4 млрд грн – в залежності від напрямку продажу на РДН/ВДР або на балансуючому ринку», - йдеться у повідомленні.

Також в прес-центрі «Гарантованого покупця» повідомили, що при забезпеченні поставки електроенергії населенню у 2020р підприємств отримало 6,9 млрд грн (без ПДВ) збитку.

За даними «Гарантованого покупця», основна частина збитку була сформована тим, що «Енергоатом» не виконував повністю свої зобов’язання.

«Основна причина перевищення витрат над доходами – дії «Енергоатома». Компанія з лютого до травня 2020 самостійно обмежувала обсяги постачання електроенергії. Через це «Гарантований покупець» за чотири місяці недоотримав загалом 6,9 млн МВт*год електричної енергії, або 29,4 % від законтрактованого обсягу», - додали в прес-центрі.

Також зазначається, що «Гарантований покупець» у 2020р придбав в рамках ПСО в «Енергоатома» 46,299 млрд кВт*год та в ПрАТ «Укргідроенерго» -1,624 млрд кВт*год. В атомної компанії обсяги купувалися за цінами 566,7 грн/МВт*год та 10 грн/МВт*год, а в гідрогенеруючої – 673,76 грн/МВт*год та 10 грн/МВт*год.

«На 1 квітня заборгованість перед державною генерацією за 2020 рік вдалося суттєво знизити – до 4,6 млрд грн, а рівень розрахунку підвищити до 80%», - повідомили в держпідприємстві.

За даними «Гарантованого покупця», середньозважена ціна продажу електроенергії постачальникам універсальної послуги протягом 2020р становила 195,56 грн/МВт*год.

Раніше повідомлялося, що уряд затвердив фінансовий план Гарантованого покупця на 2021 рік

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!