RSS
Новости
16 апреля 2021, 11:24
Uniper планує побудувати водневий центр замість СПГ терміналу
Німецька енергетична компанія Uniper (належить фінській Fortum) збирається перетворити портове місто Вільгельмсхафен (Нижня Саксонія, ФРН) на узбережжі Північного моря в національний центр екологічно чистого водню «Зелений Вільгельмсхафен», включаючи термінал для імпорту зеленого аміаку та електролізер потужністю 410 МВт для виробництва зеленого водню.

Спочатку енергетична компанія планувала в Вільгельмсхафені будівництво плавучого терміналу для імпорту скрапленого природного газу (СПГ), але ринкові дослідження показали недолік інтересу до сектору СПГ і, відповідно, недоцільність створення великих потужностей з регазифікації в Німеччині.

Планується, що новий термінал буде обладнаний «установкою крекінгу аміаку» для виробництва зеленого водню (шляхом відділення азоту), а також буде підключений до проектованої водневої мережі.

Електролізер в поєднанні з імпортним терміналом зможе поставляти близько 295 тис. метричних тонн H2, або 10% прогнозованого попиту всієї Німеччині у 2030 році.

«Вкрай важливо, щоб Німеччина та Європа залишалися потужними промисловими центрами. Якщо ми хочемо забезпечити це і при цьому досягти наших амбітних цілей щодо захисту клімату, нам потрібен водень для забезпечення енергією таких секторів, як виробництво сталі, хімічна промисловість або вантажні, морські та повітряні перевезення », - заявив головний операційний директор Uniper Девід Брайсон.

«Нам потрібно почати використовувати водень у великих масштабах і в ринкових промислових рішеннях - ми повинні перетворити його в товар і використовувати його в різних цілях. Один зі способів досягнення цього - імпортувати зелений аміак і перетворити його в водень, що ми і намагаємося зробити в Вільгельмсхафені ».

Німеччина планує виробляти зелений водень, залучивши 14 терават-годин відновлюваної енергії у 2030 році, але прогнозується, що попит в цьому році складе 90-100 ТВт*год, додав Брайсон. «Невідповідність цих двох цифр абсолютно очевидна. Ми будемо сильно залежати від імпорту, якщо хочемо використовувати водень для досягнення наших кліматичних цілей ».

Воднева стратегія Німеччини передбачає будівництво 5 ГВт електролізерів до 2030 року.

Введення в експлуатацію нового терміналу заплановано на другу половину поточного десятиліття, в залежності від попиту на імпортну сировину та експортних можливостей.

Uniper пропонує наділити «Зелений Вільгельмсхафен» статусом «важливого проекту, що представляє загальноєвропейський інтерес» (IPCEI).

Крім того, енергетична компанія веде переговори з металургами (Salzgitter) на предмет використання зеленого водню в виробничих процесах.

Раніше повідомлялося, що німецька енергетична компанія Uniper і адміністрація порту Роттердама почали роботи над техніко-економічним обґрунтуванням будівництва заводу з виробництва зеленого водню на майданчику Uniper в Маасвлакті (Maasvlakte) на території порту, найбільшого в Європі.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!