RSS
Новости
16 апреля 2021, 21:39
Україна та міжнародна спільнота розпочинають нову угоду по боротьбі з наслідками аварії на ЧАЕС
На сьогодні 10 країн вже дали згоду долучитися до роботи Асамблеї нових вкладників

27 квітня розпочинається робота в рамках нової угоди між Україною та світовою спільнотою щодо надання допомоги у боротьбі з наслідками чорнобильської катастрофи. Про це заявив перший заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Богдан Боруховський під час робочого візиту до Зони відчуження, присвяченого заходам з відзначення 35-ї річниці аварії на ЧАЕС, передає "Українська енергетика".

"Об'єкт новий безпечний конфайнмент будувався за кошти наших міжнародних партнерів. Попередній рахунок був минулого року фактично закритий. І більшість країн, у тому числі - Україна як член-вкладник, зголосилися про створення нового рахунку. 27 квітня буде перше засідання Асамблеї нових вкладників", - анонсував Бураховський.

Даний проект відбуватиметься під егідою Європейського банку реконструкції та розвитку.

"Європейський банк реконструкції й розвитку дуже активно займається організацією, у нас відбувається щоденне спілкування. І ми впевнені, що 27 квітня буде дуже важлива подія - початок нового рахунку, підтримки світової спільноти України в боротьбі з наслідками чорнобильської катастрофи", - повідомив перший заступник Міндовкілля.

На сьогодні 10 країн вже дали згоду долучитися до роботи Асамблеї.

Нагадаємо, конфайнмент був введений в дослідно-промислову експлуатацію влітку 2020 року. Будівництво НБК було профінансоване з Чорнобильського фонду "Укриття", який було створено у 1997 році коштом внесків 45 країн-вкладників та донорів. Загальна вартість проекту склала - €1,5 млрд. З них €1,41 млрд - міжнародна допомога, ще €105,9 млн - внесок України.

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів виділив майже 1,4 млрд гривень на підтримку безпеки енергоблоків Чорнобильської атомної електростанції.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy.org
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое