RSS
Новости
30 апреля 2021, 10:18
АМКУ оштрафував учасників ринку енерговугілля майже на 776 млн грн за синхронне підвищення цін у 2016-2019 рр.
Антимонопольний комітет України (АМКУ) прийняв рішення накласти штраф в цілому 775,48 млн грн на ряд учасників ринку енергетичного вугілля за синхронне підвищення цін протягом 2016-2019 рр., повідомив комітет.

АМКУ прийняв рішення накласти штрафи на ДП "Держвуглепостач", ТОВ "ДТЕК Трейдинг", АТ "ДТЕК Дніпроенерго", АТ "ДТЕК "Західенерго", ТОВ "ДТЕК "Східенерго", ПАТ "Центренерго", ПрАТ "Черкаське хімволокно" в розмірі 775 483 270 грн, говориться в повідомленні комітету на сайті.

Найбільший розмір штрафу накладено на "Центренерго" - 205,84 млн грн. "ДТЕК Західенерго" оштрафовано на 172,97 млн, "ДТЕК Трейдинг" - 163,44 млн грн, "ДТЕК Дніпроенерго" - 125,47 млн ​​грн, "ДТЕК Східенерго" - 91,05 млн грн, "Черкаське хімволокно" - 14,42 млн грн, "Держвуглепостач" - 2,29 млн грн,

Комітет також визнав порушення в діях Міненерговугілля, що полягає в створенні учасникам ринку умов для антиконкурентних узгоджених дій.

Свої рішення АМКУ аргументував результатами розслідування, яким було встановлено, що міністерство, як випливає з протоколів нарад, рекомендувало держпідприємствам підвищити граничний рівень ціни однієї вугільної продукції для потреб ТЕС і ТЕЦ до відповідного рівня.

При цьому АМКУ відзначив, що в нарадах брали участь постачальники понад 80% всього енерговугілля для теплової генерації та її представники, які споживають понад 95% цього ресурсу, використовуваного для потреб цієї галузі.

Згідно з повідомленням, учасники цих нарад, як державні, так і приватні компанії, в результаті здійснювали купівлю-продаж енергетичного вугілля за базовим цінами, наближеними до граничних цін, встановлених на нарадах в міністерстві.

Зокрема, зазначається, що динаміка зміни ціни у постачальників вугілля "ДТЕК Трейдинг" та "Держвуглепостач" відповідає динаміці зміни граничної ціни Міненерговугілля.

"При цьому на ринку енерговугілля були відсутні об'єктивні причини для одночасного та рівномірного зміни його ціни", - підкреслив комітет.

Крім того, згідно з аналізом середньозважених базових цін, проведеного АМКУ, споживачі енерговугілля в період з серпня 2016 по червень 2019 років купували його за базовими цінами, близькими до встановлених міністерством.

"Це свідчить про схожі дії, які є порушенням, передбаченим законом про захист економічної конкуренції", - резюмував АМКУ.

Нагадаємо, що АМКУ за власною ініціативою здійснює розслідування ситуації, пов'язаної зі зниженням гарантованих запасів вугілля на складах теплових електростанцій (ТЕС) в нинішній опалювальний період.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: interfax.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое