RSS
Новости
30 апреля 2021, 11:56
"Укренерго" вважає реалістичним повністю погасити борги компанії на ринку до кінця 2021 року
ПрАТ "НЕК "Укренерго" представило перелік заходів, виконання яких дозволить компанії практично повністю погасити 30,1 млрд грн загального боргу на ринку електроенергії станом на 27 квітня до кінця 2021 року.

Як повідомив голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький на прес-коференції 29 квітня, одним з таких ключових заходів є залучення з боку міжнародних фінансових організацій (МФО) або за рахунок випуску "зелених" бондів 15,3 млрд грн, які покриють основну частину боргу компанії перед держпідприємством "Гарантований покупець" ( "ГарПок") в розмірі 17 млрд грн.

Ще частина коштів для розрахунків з "ГарПок" компанія планує залучити за рахунок збільшення тарифу на передачу електроенергії, а також введення повноважень для НЕК доводити для ДП прогнозні обсяги продажу електроенергії відновлюваної генерації (ВДЕ).

Крім того, "Укренерго" зможе покрити більшу частину з 13,1 млрд грн заборгованості компанії перед виробниками електроенергії на балансуючому ринку в разі відновлення платоспроможності своїх боржників в особі "постачальника останньої надії" (ППН) держпідприємства "Укрінтеренерго", ряду державних вугільних шахт, а також комунальних підприємств, включно з організацією "Вода Донбасу".

"Внаслідок тих заходів, які ми вважаємо за необхідне виконати до кінця 2021 року, ми очікуємо, що увійдемо у 2022 рік практично без боргів", - сказав Кудрицький, додавши, що в разі підвищення тарифу на передачу для НЕК до рівня, достатнього для виконання ПСО, компанія вийде за підсумками поточного року на помірний прибуток.

Станом на 1 січня 2021 року загальний борг НЕК "Укренерго" на ринку становив 45,9 млрд грн, який вдалося погасити на 15,8 млрд грн, зокрема, за рахунок залучення кредитів держбанків на 10,25 млрд грн, підвищення рівня платіжної дисципліни з оплати тарифу на передачу електроенергії понад 100%, надання НАЕК "Енергоатом" права продавати електроенергію для населення безпосередньо постачальникам універсальних послуг (ПУП), а також скасування нижнього price cap на балансуючому ринку (БР).

Нагадаємо, що заборгованість постачальника «останньої надії», яким є ДПЗД «Укрінтеренерго», перед ПрАТ «НЕК «Укренерго» за врегулювання небалансів та послуги з передачі електричної енергії за період з 1 січня до 18 березня 2021р збільшилась на 35% - до 3,228 млрд грн.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое