RSS
Истории
30 апреля 2021, 12:27
Гігантські пневматичні акумулятори енергії 1 ГВт / 10 ГВт*год побудують в Каліфорнії
Канадська компанія Hydrostor Inc. оголосила 29 квітня про розробку проектів по зберіганню енергії потужністю 1000 МВт і ємністю 10000 МВт*год в Каліфорнії (США), регулюючі органи якої визначили потребу в 1600 МВт потужностей накопичувачів до 2026 року.

У заяві компанії йдеться, що вона активно працює над двома великими проектами пневматичних систем накопичення енергії (англ. Compressed air energy storage, CAES) по 500 МВт / 5000 МВт*год кожен, інвестиції в які складуть понад 1,5 мільярда доларів США. Один з них розробляється в південному окрузі Керн, а інший розташований в Центральній Каліфорнії.

Слід визнати, що такі обсяги зберігання енергії більше характерні для ГАЕС, ніж для інших видів накопичувачів енергії, які сьогодні діють або будуються. Втім, великі батареї теж вже в планах.

Hydrostor підкреслює, що роботи початкової стадії проекту вже ведуться.

У всіх проектах буде використовуватися технологія Advanced Compressed Air Energy Storage (A-CAES), яка забезпечує видачу енергії та потужності протягом від 8 до 12 годин.

«Довготривале зберігання необхідне для декарбонізації енергосистеми Каліфорнії та інтеграції відновлюваних джерел енергії, які вже побудовані в штаті», - зазначає генеральний директор Кертіс Ван Валлегем.

Портфель проектів Hydrostor включає накопичувачі в США, Канаді, Чилі та Австралії. Їх загальний обсяг перевищує 2000 МВт / 20000 МВт, заявляє компанія.

Раніше зазначалося, що пневматичні накопичувачі (CAES), в яких стиснене повітря закачується під землю, мають низьку вартістю ємності, але можливості їх впровадження обмежені географією.

Для енергетичної трансформації потрібні системи накопичення енергії з тривалістю зберігання, що перевищує кілька годин, і CAES - один з відповідних варіантів.

Раніше повідомлялося, що губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом оголосив про намір повністю заборонити видобуток нафти в штаті до 2045 року. При цьому видача нових дозволів на видобуток методом гідророзриву пласта буде припинена вже з січня 2024 року.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое