RSS
Новости
30 апреля 2021, 21:35
У Європі запускають ініціативу з ефективного підключення шельфових вітропарків
У Європі мають намір ефективно і безпечно інтегрувати морську вітроенергетику в європейську мережу передачі енергії.

Ініціативу Eurobar покликану об'єднати європейські морські вітроелектростанції запустять сім європейських системних операторів – 50Hertz Transmission GmbH (Німеччина), Affärsverket svenska kraftnät (Швеція), Amprion GmbH (Німеччина), RED ELÉCTRICA DE ESPAÑA (Іспанія), Réseau de Transport d'electricite (RTE) (Франція), Statnett (Норвегія), Terna S. p.A. (Італія), які підписали Меморандум про взаєморозуміння (Memorandum of Understanding). 

Документ передбачає гармонізацію поточних правил і проектів (наприклад, для двоточкових з'єднань), а у перспективі - формування розгалуженої взаємопов'язаної шельфової електричної мережі аналогічної тій, що на суші.

Концепція є модульною і призначена для автономної реалізації міжнародними партнерами. У цьому відношенні ключове значення має прагнення до міжнародної стандартизації інтерфейсів і технологій.

В рамках Eurobar надається підтримка європейським системним операторам у безпечному та ефективному підключенні шельфових ВЕС за рахунок стандартизації інтерфейсів і технологій, спрямованої на зниження шкідливого впливу на навколишнє середовище, а також з'єднання кластерів шельфової вітрової генерації. Таким чином, основна місія ініціативи Eurobar полягає у розробці та реалізації спільного підходу до створення шельфової мережевої інфраструктури, яка з'єднає майбутні об'єкти шельфової вітроенергетики з європейською передавальною мережею.

Планується, що інтерфейси будуть стандартизовані і адаптовані для майбутнього покоління технологій підключення шельфових електричних мереж.

«Заходи можуть реалізовуватися поетапно, коли це буде економічно і технічно обґрунтовано, - підкреслюють європейські системні оператори. - Шельфова вітроенергетика відіграє ключову роль у прагненні Європейського Союзу до кліматичної нейтральності».

Єврокомісія прогнозує збільшення сумарної потужності вітрової енергетики до 300 ГВт до 2050 року, і ініціатива Eurobar є черговим кроком до досягнення цілей Паризької угоди по клімату.

Раніше повідомлялося, що встановлена потужність вітроенергетики Європи досягла 220 ГВт у 2020 р

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое