RSS
Новости
7 мая 2021, 12:26
Міненерго розробляє нову модель ПСО на ринку електроенергії
Міністерство енергетики України почало розробляти нову модель ПСО на ринку електричної енергії, узгоджуючи з учасниками ринку, на яких покладено спеціальні обов’язки – ДП «НАЕК «Енергоатом» та ПрАТ «Укргідроенерго».

Про початок розробки нового ПСО 6 травня повідомив прес-центр Міненерго.

«Міненерго почало роботу над новою моделлю ПСО, яка має максимально відповідати інтересам як учасників ринку, так і споживачів…Узгодженість моделі ПСО з державними підприємствами, на які покладено зобов’язання – ПрАТ «Укргідроенерго» та НАЕК «Енергоатом», є одним з ключових орієнтирів міністерства в роботі над проєктом.», - йдеться в повідомленні.

Кабмін 28 квітня вніс зміни до постанови КМУ №483 від 05.06.2019 (в Положення про покладання спецобов'язків на ринку електричної енергії), згідно яких з 1 червня «Гарантований покупець» буде виключений з поставки електроенергії населенню, а «Енергоатом» та «Укргідроенерго» мають забезпечити поставку електроенергії в торгових зонах ОЕС України та Острів БуТЕС відповідно.

Згідно постанови, «Енергоатом» має здійснювати продаж електроенергії постачальникам універсальних послуг напряму, забезпечуючи повний обсяг споживання населення (весь графік споживання – базові, позапікові та пікові навантаження) в усіх регіонах ОЕС України. А забезпечення потреб населення в Острові БуТЕС повністю покладено на «Укргідроенерго», компанія повинна буде здійснювати закупівлі електричної енергії на вільному ринку для забезпечення повної потреби населення (весь графік навантаження) в БуОС, і придбані обсяги компанія буде продавати ПУП.

Після прийняття нової моделі ПСО, «Енергоатом» та «Укргідроенерго» заявили про ймовірні збитки за умов функціонування цієї моделі. Компанії оцінюють фінансові втрати в 3 млрд грн та 2,3 млрд грн відповідно.

Нагадаємо, кандидат на посаду глави Міненерго Герман Галущенко повідомив, що Міністерство енергетики на 1 липня 2021 роки представить нову модель спеціальних зобов'язання щодо забезпечення електроенергією населення.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое