RSS
Новости
7 мая 2021, 12:59
«Інноваційний» конкурсний відбір проектів ВДЕ в Німеччині - особливості та результати
В кінці квітня в Німеччині були опубліковані результати «інноваційного» конкурсного відбору проектів ВДЕ.

Ідея проводити такі особливі аукціони обговорювалася кілька років, але лише недавно вдалося домовитися, що можна вважати «інноваційним».

Всупереч очікуванням мова йде не про якесь нове передове обладнання, а про об'єкти, що підвищують стійкість енергосистеми в контексті збільшення частки змінних ВДЕ.

Відповідні норми прописані в німецькому Законі про ВДЕ (EEG), який був прийнятий для деталізації законодавчої норми постанови (Verordnung zu den Innovationsausschreibungen).

Відповідно законодавством, в інноваційних конкурсних відборах мають право брати участь 1) гібридні об'єкти, в рамках яких комбінуються різні відновлювані джерела енергії (наприклад, сонце і вітер) і 2) ВДЕ-електростанції, оснащені накопичувачами енергії.

У відборах повинні брати участь як мінімум одна наземна вітрова або сонячна установка. Всі установки повинні використовувати одну точку підключення до мереж.

Відомо, що комбінація сонячної та вітрової генерації, як правило, згладжує загальний профіль вироблення, відповідно, знижує ризики системних дисбалансів, тому такі проекти й віднесені до «інноваційних» з метою конкурсних відборів.

Навіщо інвесторам брати участь в таких аукціонах? Через підвищену винагороду. На відміну від звичайних тендерів, в рамках яких встановлюється (спрощено) фіксована ціна (і вона сьогодні невисока), переможці інноваційних протягом 20 років отримують фіксовану надбавку до оптової ціни, яка визначається в процесі відбору.

Раніше ЕлектроВісті писали, що уряд Німеччини погодився компенсувати енергетичним компаніям близько 2,4 мільярда євро збитків, яких вони зазнали в результаті відмови країни від атомної енергетики.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое