RSS
Новости
7 мая, 15:29
Дочірня компанія VR Capital Elementum Energy ввела в експлуатацію Дністровську ВЕС
VR Capital Group повідомила про введення в експлуатацію Дністровської вітроелектростанції (ВЕС) потужністю 40 МВт. Після завершення механічної частини проєкту в грудні 2020 року, коли були встановлені 10 вітрогенераторів GE 137-4.0 МВт з висотою осі 131 метр, електростанція пройшла всі необхідні випробування та протоколи для початку діяльності. Проєкт у відновлюваній енергетиці був реалізований дочірньою компанією VR Capital Elementum Energy спільно із американським девелопером Ukraine Power Resources.

Дністровська ВЕС розташована на плато над Дністровським лиманом в Одеській області України та має потужний вітровий ресурс. Вітрові турбіни проєкту є найбільшими встановленими в Україні на сьогоднішній день. Завдяки інвестиціям у 59 мільйонів євро, вітроелектростанція є одним з найбільших проєктів ПІІ, реалізованих в Україні у 2020 році.

Очікується, що протягом свого терміну експлуатації Дністровська ВЕС буде виробляти 146 ГВт-год електроенергії на рік та дозволить уникнути викидів 108 000 тонн вуглекислого газу (CO2) щорічно.

Будівництво Дністровської ВЕС розпочалось у лютому 2020 року. Через глобальну пандемію роботи проводились із дотриманням протоколів охорони здоров’я та безпеки. Попри складні обставини, вітроелектростанція була побудована у рекордно короткі терміни з використанням інноваційного підходу та з залученням багатьох підрядників під загальним управлінням партнерів по проєкту, що дозволило ефективно координувати хід виконання робіт.

Наразі Elementum Energy та Ukraine Power Resources знаходяться в процесі будівництва другої фази Дністровської ВЕС потужністю 60 МВт, яка, як очікується, буде введена в експлуатацію в І кварталі 2022 року.

Річард Дейтц, президент VR Capital Group Ltd. та голова ради директорів Elementum Energy, прокоментував: «Ми раді вітати перший вітровий парк у портфелі відновлюваних енергетичних активів Elementum Energy в Україні та очікуємо реалізації другої фази проєкту потужністю 60 МВт. Те, що в розпал глобальної пандемії нам вдалося завершити введення в експлуатацію Дністровської ВЕС вчасно та в межах бюджету, є свідченням професіоналізму наших співробітників та партнерів. Ми вдячні всім, хто допоміг нам досягти цієї віхи. Незважаючи на наявні проблеми в галузі відновлюваної енергетики в Україні, ми віримо, що ці хвороби росту будуть успішно подолані. Зелена енергія покликана грати все зростаючу роль в енергетичному секторі України. Україна має надзвичайну можливість у середньостроковій перспективі трансформувати свою роль у європейському ланцюжку енергетичної вартості відповідно до європейських принципів «Зеленої угоди», і ми прагнемо підтримати це майбутнє як провідний іноземний інвестор у країну».

Пітер Е. Гіш, засновник і генеральний директор Ukraine Power Resources, додав: «Це було честю мати можливість розробити і збудувати проєкт Дністровської ВЕС. VR Capital та Elementum Energy були чудовими партнерами у складних умовах. Проєкт було реалізовано у передбачені терміни завдяки невтомній і бездоганній роботі будівельних бригад GE та надзвичайній підтримці та допомозі з боку місцевих та регіональних стейкхолдерів. Ми особливо пишаємось тим, що попри прискорений графік будівництва, у нас не було травм чи аварій. Україна має надзвичайний земельний ресурс, сумісний за масштабом з відновлюваними джерелами енергії. Ми з нетерпінням чекаємо побудови нашого наступного вітрового проєкту, що допоможе Україні в битві проти змін клімату».

Нагадаємо, у 2020 році в світі ввели в дію 238 ГВт сонячних і вітрових електростанцій.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: elektrovesti
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!