RSS
Новости
7 мая 2021, 16:20
НКРЕКП оштрафувала «Харківобленерго» на 170 тис грн за низку порушень
НКРЕКП наклала штраф на АТ «Харківобленерго» в розмірі 170 тис грн за низку порушень, а саме заборгованість перед «НЕК «Укренерго» в розмірі 484 млн грн, розміщення зарядних пристроїв для електромобілів на об’єктах розподільчої компанії без договорів про приєднання, порушення у виконанні інвестиційної програми.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні 7 травня.

«В ході перевірки діяльності «Харківобленерго» за 2020р встановлено порушення в частині розрахунків ліцензіата, а саме встановлена заборгованість перед «НЕК «Укренерго» в розмірі 484 млн грн, в частині якості надання послуг та надання компенсацій. Також в ході перевірки встановлені порушення в ході розміщення зарядних пристроїв для електромобілів на об’єктах нерухомого майна «Харківобленерго», таких об’єктів розміщено 44. Це обладнання було розміщено без договорів на приєднання…Також порушення в частині оприлюднення на власному веб-сайті висновків щодо річного звіту щодо виконання програм відповідності, порушення щодо виконання інвестиційної програми… », - зазначив Ярослав Зеленюк, директор департаменту ліцензійного контролю НКРЕКП.

Комісія планувала накласти штраф на розподільчу компанію в розмірі 1,7 млн грн, але обсяг штрафу був зменшений до 170 тис грн.

«Зважаючи на наявність порушень, я хотіла б звернути увагу, що по «Харківобленерго» відбувається позитивна динаміка за останні три роки, це і факт виконання інвестиційних програм, не зважаючи на платіжну дисципліну, яка існує по споживачах, і динаміку по приєднанню, зменшення кількості скарг, виконання компенсацій», - зазначила членкиня НКРЕКП Ольга Бабій, запропонувавши зменшити штрафну санцію до 170 тис грн.

Також, в НКРЕКП вказали, що на кінець 2020р заборгованість «Харківобленерго» перед «Укренерго» складала 484 млн грн, зокрема, за послуги з передачі, послуги з диспетчерського управління та врегулювання небалансів. В розподільчій компанії вказали, що така заборгованість спричинена невиплатами від «Харківенергозбут», «Укрінтеренерго», «Харківводоканал».

Як вказали в НКРЕКП, загальний обсяг відпущеної електроенергії на встановлених зарядних пристроях для електромобілів склав 969 тис кВт-год на загальну суму 1,736 млн грн. Як вказав технічний директор компанії Олексій Ганус, електрозаправки працювали на умовах договору оренди. За його словами, сплата за електроенергію входила до умов договору оренди.

Також Комісія прийняла рішення про врахування «Харківобленерго» додаткових доходів до Інвестиційної програми на 2021р в 88,8 млн грн. У разі неврахування розподільчою компанією цієї суми, Комісія матиме винести на засідання проєкт рішення про зменшення встановлених обсягів тарифу на розподіл на 88,8 млн грн.

Нагадаємо, Нацкомісія з енергетики оштрафувала «Харківобленерго» на 1,7 млн грн за завищені платіжки.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!