RSS
Новости
7 мая 2021, 19:26
Єврокомісія виділить Данії на розвиток відновлюваних джерел енергії 400 млн євро
Європейська комісія виділить 400 млн євро для підтримки виробництва електроенергії з відновлюваних джерел у Данії.

ЄК схвалила схему відповідно до Правил державної допомоги ЄС. 

Данія планує підтримати проекти в галузі відновлюваних джерел енергії у рамках тендерного процесу, який почнеться у кінці цього року і триватиме до 2024 року.

Ця схема буде підтримувати електроенергію, вироблену з відновлюваних джерел енергії, а саме наземних вітряних турбін, морських вітрових турбін, хвильових електростанцій, гідроелектростанцій і фотоелектричних установок в рамках тендеру і матиме форму двосторонньої премії за контрактом на різницю (CfD).

Схема передбачає двосторонні контракти на різницю - це означає, що, коли ціна на електроенергію нижче базової ціни, встановленої на основі аукціону, держава виплачує виробнику відновлюваної електроенергії різницю між фактичною ціною на електроенергію і базовою ціною.

На відміну від цього, коли ціна на електроенергію перевищує базову ціну, виробник електроенергії виплачує державі різницю між фактичною ціною на електроенергію і базовою ціною.

Ця схема спрямована на те, щоб забезпечити виробникам довгострокову стабільність цін і допомогти їм інвестувати в чисту енергію.

"Ця датська схема сприятиме суттєвому скороченню викидів парникових газів, підтримуючи цілі "зеленої угоди, - впевнена виконавчий віце-президент Маргрете Вестагер, відповідальний за політику в галузі конкуренції. - Широкі критерії відбору бенефіціарів на конкурсних торгах забезпечать найкращу віддачу від грошей платників податків і зведуть до мінімуму можливе спотворення конкуренції».

Раніше повідомлялося, що Данія побудує перший штучний енергоострів в Північному морі за $34 млрд

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!