RSS
Новости
14 мая, 10:19
Американські енергетичні компанії зацікавлені у співробітництві з Енергоатомом
12 травня в НАЕК «Енергоатом» за ініціативи та на майданчику Nuclear Energy Institute (NEI) відбулася онлайн-зустріч керівника ДП «НАЕК «Енергоатом», представників Уряду України з американськими колегами. Українську сторону представляли т. в. о. президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін, заступники міністра енергетики Ярослав Демченков та міністра економіки Тарас Качка, американську – фахівці NEI, Держдепартаменту США та близько двох десятків компаній, зацікавлених у співпраці з Енергоатомом.

Президент і головний виконавчий директор NEI Марія Г. Корснік зазначила, що протягом останнього року Енергоатом здійснював системні кроки, щоб зробити атомну енергетику національним пріоритетом. «Співпраця НАЕК з американськими компаніями – такими, як Westinghouse і Holtec – дедалі розширюється. Україна системно доводить, що прагне енергетичної незалежності», – сказала вона.

Представниця Держдепартаменту США, старший співробітник Бюро міжнародної безпеки та нерозповсюдження ядерної зброї Енн К. Гензер запевнила: США висловлює повну підтримку Україні, яка захищає свою незалежність, зокрема й енергетичну, та просувається шляхом інтеграції до європейського енергетичного простору. «Ми працюватимемо разом заради процвітання атомної індустрії в Україні та поглиблення успішної диверсифікації постачання свіжого ядерного палива на українські АЕС», – сказала пані Гензер.

Своєю чергою заступник міністра економіки України Тарас Качка повідомив, що за підтримки США вже реалізовано низку проєктів міжнародної технічної допомоги задля вдосконалення систем захисту енергоблоків вітчизняних АЕС. «Наразі атомна галузь є пріоритетною для інвестицій та співпраці, й ми готові до спільної роботи. Ці питання є не менш пріоритетними, ніж спільна робота, спрямована на боротьбу зі змінами клімату, та безперешкодний режим взаємної торгівлі», – підкреслив він.

Пан Качка також згадав про зустріч керівництва Енергоатома із заступником помічника держсекретаря США з питань міжнародної торгівлі в Європі та Євразії Девідом де Фалько, яка відбулася 20 квітня. Зокрема, обговорювалося питання комерційних можливостей для американських компаній в Україні.

Заступник міністра енергетики Ярослав Демченков наголосив, що наразі важливими для української атомної генерації є технології підвищення безпеки АЕС, визначення перспективних типів реакторних установок, а також дослідження ефективності виробництва товарного водню на базі атомних станцій. Пан Демченков також повідомив, що Міненерго зараз працює над Державною економічною програмою розвитку ядерної енергетики на 2021–2035 роки. І запевнив, що український уряд готовий і надалі продовжувати співпрацю з Держдепартаментом та Міністерством енергетики США й енергетичними компаніями країни.

Т. в. о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін презентував учасникам роботу Енергоатома, перспективні проєкти, які втілює Компанія, зокрема проєкти будівництва нових атомних енергоблоків, а також розповів про стан співпраці НАЕК з американськими компаніями в атомній галузі та перспективи її розширення.

Говорячи про ключові напрямки співробітництва Енергоатома зі США, керівник НАЕК підкреслив значущу роль американської компанії Westinghouse у процесі диверсифікації постачання ядерного палива для українських АЕС. Він також зазначив, що Україна співпрацює з американською Національною адіміністрацією з ядерної безпеки (NNSA) у питаннях модернізації систем фізичного захисту на Запорізькій та Южно-Українській АЕС, з Аргонською національною лабораторією – у проєкті оптимізації виведення енергоблоків з експлуатації, з Holltec International –у будівництві Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

В ході дискусії Петро Котін надав відповіді на запитання американських колег та висловив впевненість у плідній та взаємовигідній співпраці Енергоатома з державними органами та комерційними структурами Сполучених Штатів.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ЭлектроВести
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!