RSS
Новости
14 мая 2021, 14:37
«Укренерго» запропонувало методику визначення максимальних обсягів імпорту електроенергії
НЕК «Укренерго» запропонувало Регулятору прийняти методику, яка визначає алгоритм розрахунку максимально можливих обсягів імпорту електричної енергії, які «ОЕС України» або «Острів Бурштинської ТЕС» здатні прийняти без порушення вимог операційної безпеки та безпеки постачання е/е.

Відповідну постанову зі змінами до Правил ринку НКРЕКП планує прийняти на засіданні 19 травня.

«Передбачається, що максимальні обсяги імпорту електричної енергії визначаються оператором системи передачі (ОСП) на основі тижневого погодинного прогнозного балансу потужності для кожної області регулювання (ОЕС України та Бурштинський енергоострів) як обсяг профіциту потужностей у відповідному розрахунковому періоді», - йдеться у документі.

Зокрема, для визначення максимально можливих обсягів імпорту е/е для «ОЕС України» та «Острову Бурштинської ТЕС» «Укренерго» розробляє кожної п’ятниці прогнозні баланси потужності на тиждень (з понеділка по неділю) для кожного розрахункового періоду та за необхідності уточнює до 13:00 за 2 дні до постачання е/е, для «ОЕС України» та до 11:00 дня, що передує постачанню е/е, для «Острову БуТЕС».

Разом з тим, прогнозний баланс потужності складається з таких показників:

  1. прогнозного обсягу електроспоживання,

  2. прогнозного обсягу покриття електроспоживання (що визначається як алгебраїчна сума прогнозних обсягів виробництва електричної енергії усіма видами електростанцій)

При цьому, на основі прогнозного балансу потужності визначається обсяг небалансу покриття електроспоживання для торгових зон — як різниця між прогнозним обсягом покриття електроспоживання та прогнозним обсягом електроспоживання.

У випадку, якщо для торгової зони небаланс покриття електроспоживання для розрахункового періоду позитивний, то максимально можливий обсяг імпорту електричної енергії дорівнює обсягу небалансу покриття електроспоживання. В іншому випадку, максимально можливий обсяг імпорту е/е = 0.

Раніше ElektroVesti писали, що "Укренерго" вважає реалістичним повністю погасити борги компанії на ринку до кінця 2021 року.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое