RSS
Новости
14 мая 2021, 22:42
Акциз на електроенергію з ВДЕ – це чергове зниження «зелених» тарифів – IMEPOWER
Запропонований Урядом законопроект щодо змін до Податкового кодексу, який також встановлює акциз у 3,2% на електроенергію вироблену з відновлюваних джерел енергії є рівносильним черговому зниженню «зелених» тарифів, а також є черговим порушенням зобов’язань та гарантій наданих державою інвесторам.

Таку думку висловив Юрій Кубрушко, керуючий партнер консалтингової компанії IMEPOWER.

В моєму розумінні, цей акциз буде нараховуватись на вартість електроенергії яку продає електростанція (сонячна або вітрова). Відомо, що вартість цієї електроенергії розраховується як обсяг (у кВт-год) помножений на «зелений» тариф, це та вартість по якій СЕС або ВЕС продають електроенергію «Гарантованому покупцю». Таким чином, даний акциз буде складати 3,2% від цієї вартості. Відповідно, виникає питання, що іншого джерела для погашення цього акцизу, окрім як гроші отримані від «Гарпока» по «зеленому» тарифу у СЕС та ВЕС немає. Тому, дана плата буде включена всередині від того, що вони продали, а генерація сплатить додатково в бюджет - 3,2% акцизу», - зауважив Кубрушко.

Більше того, на думку експерта, даний акциз буде нарахуватись на всю вартість проданою електроенергії «Гарантованому покупцю», а не на ту вартість, за яку держпідприємство вже розрахувалось з виробниками. Тобто без відношення до його виплат генерації.

Якщо виробники продадуть «Гарпоку» електроенергію умовно на € 100, то вони з цієї суми повинні будуть заплатити €3,2, незалежно від того чи «Гарантований покупець» розрахується з ними на € 50 або € 70 за їх електроенергію», - додав Кубрушко.

Тим паче, він зазначив, що у законодавстві не прописано, що «Гарантований покупець» повинен/або має можливість сплачувати виробникам, більше ніж добуток відпущенного обсягу на «зелений» тариф. Тобто закласти акциз у 3,2% додатково до «зеленого» тарифу, на думку Кубрушко не вийде.

По суті – це чергове зниження «зеленого» тарифу, цей акциз абсолютно рівносильний цьому, просто виконане таким чином. Звичайно, в такому випадку, інвестор буде отримувати менше щорічного доходу, і в кінцевому результаті це більш довге повернення інвестицій», - пояснив керуючий партнер IMEPOWER.

Разом з тим, Кубрушко зауважує, що найголовніша проблема в тому, що такі дії є порушенням тих обіцянок та зобов’язань, які надавались Урядом та Парламентом інвесторам минулого року під час підписання «Меморандуму про взаєморозуміння» та прийняття закону 810-IХ (про реструктуризацію «зеленого» тарифу). Адже тоді, ті хто погодились підписати цей Меморандум, сподівались, що це буде одноразове зменшення, яке буде зафіксовано на період дії «зелених» тарифів.

При цьому, при бажанні піти в арбітраж проти України, інвесторам у ВДЕ буде достатньо навіть тих положень закону про зелені «тарифи» ще від 2008 – 2009 рр, які зазначали, що будь-які законодавчі зміни по відношенню до інвесторів у відновлювану енергетику, не мають погіршити їх фінансове становище. На мою думку, навіть тих норм для арбітражу буде достатньо», - резюмував Кубрушко.

Більше того, за словами Кубрушко, дані зміни будуть стосуватись усіх виробників електроенергії з ВДЕ в тому числі й малу генерацію, а не лише великих гравців з промисловими станціями.

Раніше повідомлялося, що ВДЕ-асоціації категорично проти проекту введення акцизного податку на "зелену" електроенергію

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое