RSS
Новости
21 мая 2021, 12:26
Французи збираються побудувати гігафабрику з виробництва електролізерів
Французька компанія McPhy Energy SA, «спеціаліст з виробництва водню з нульовим вуглецевим слідом», виробник лужних електролізерів високого тиску та водневих заправних станцій, оголосила, що попередньо вибрала Белфорт, комуну на північному сході Франції, в якості потенційного місця для будівництва гігафабрики електролізерів.

Майбутнє підприємство, яке має розпочати роботу у 2024 році, буде виробляти 1 ГВт електролізерів на рік. На сьогодні McPhy володіє виробничим майданчиком в Італії, потужність якого становить 300 МВт.

Компанія збирається прийняти остаточне інвестиційне рішення до кінця 2021 року. До цього McPhy буде необхідно завершити попередні дослідження, отримати адміністративні дозволи та організувати фінансування, включаючи допомогу, запитану у Євросоюзу в рамках підтримки «важливих проектів, що мають загальноєвропейське значення» (IPCEI).

Будівництво гігафабрики зажадає інвестицій у розмірі 30-40 мільйонів євро. Компанія очікує, що створення підприємства призведе до створення понад 500 робочих місць в компанії, близько 400 у Франції та 100 в Німеччині та Італії, а також кілька сотень непрямих робочих місць.

Коментуючи заяву McPhy, міністр економіки Франції Бруно Ле Мер сказав, що майбутній об'єкт «є одним з перших гігафабрик в рамках Національної водневої стратегії».

Воднева стратегія Франції є однією з найбільш амбітних в Європі. Вона передбачає установку 6,5 ГВт електролізерів до 2030 року. Це, наприклад, більше німецьких 5 ГВт, які передбачає воднева стратегія ФРН.

Нагадаємо, що консалтингова компанія Aurora Energy Research підрахувала проекти з будівництва електролізних установок в світі. Автори відзначають, що сьогодні в світі працюють електролізери загальною потужністю всього 0,2 гігават (ГВт). Однак загальна потужність проектів, які планується реалізувати до 2040 року, становить 213,5 ГВт, в тисячу разів більше.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое