RSS
Новости
21 мая 2021, 20:38
90% електроенергії "Центренерго" буде продавати на Українській енергетичній біржі
Решта - 10% електроенергії, компанія буде виставляти на ринку "на добу вперед" і внутрішньодобовому ринку

Відповідно до оновленої стратегії торгів компанії ПАТ "Центренерго" планує продавати до 90% електроенергії на аукціонах "Української енергетичної біржі". Попит потенційних продавців вже перевищує вдвічі пропозицію компанії. Про це повідомив член Дирекції компанії Володимир Галущак.

За словами Галущака, після зміни менеджменту компанії в березні 2021 року та розробки нової стратегії торгів, основним майданчиком для "Центренерго" стала Українська енергетична біржа.

"Основним майданчиком для торгів стала Українська енергетична біржа. Якраз в лютому 2021 року УЕБ прийняла зміни до Регламенту організації та проведення електронного аукціону з продажу електричної енергії. Був обмежений максимальний обсяг продажу лотів по одній позиції від загального обсягу електроенергії, який заявлявся на аукціон – не більше 20% від загального обсягу або 50 МВт. Завдяки цьому покупці отримали можливість купити навіть 1 МВт, запропонувавши за лот максимальну ціну", – повідомив Галущак.

За його словами, це дозволило залучити до торгів велику кількість учасників, серед яких багато кінцевих споживачів – невеликих виробничих підприємств, які купують електрику для покриття власних витрат, а не перепродажу.

"Попит (потенційних покупців, - ред.) перевищує пропозицію ("Центренерго", - ред.) майже у два рази", - наголосив Галущак.

Компанія планує продовжувати практику роботи на біржі й поглибити співпрацю з УЕБ, оскільки обраний шлях торгівлі себе виправдав.

"Таким чином на ринку двосторонніх договорів ми плануємо продавати до 90% виробленої електроенергії, а решта 10% виставляти на ринку "на добу вперед" і внутрішньодобовому ринку. Короткостроковими продажами ми тільки коригуємо свою виробничу місячну програму", – зазначив директор "Центренерго".

У період з 14 травня до 21 липня компанія планує провести 11 аукціонів з продажу електроенергії з періодом поставки в червні-вересні цього року.

Раніше повідомлялося, що «Центренерго» повністю реалізувало на УЕБ обсяги електроенергії на квітень на 543 млн грн

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy.org
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое