RSS
Новости
28 мая 2021, 12:59
Бельгія побудує острів для зберігання енергії у Північному морі
Бельгія планує побудувати у водах Північного моря острів для зберігання енергії вітру до 2025 року.

Проект Еnergy island реалізує бельгійський системний оператор Elia у рамках прискорення енергетичного переходу.

"Ми збираємося побудувати багатофункціональний енергетичний острів у Північному морі, який об’єднає наші вітряні турбіни, а також створить умови для виробництва і зберігання «зеленого» водню, - заявила міністр енергетики Бельгії Тінне Ван дер Стратен. - Поставлена мета - завершити будівництво енергетичного острова до 2025 року – є амбітною, але здійсненною, і Бельгія навіть може перевершити плани Данії щодо створення аналогічного енергоострова».

Уряд країни вивчає можливість будівництва енергоострова у так званій зоні принцеси Єлизавети в Північному морі, яка є однією з двох зон, відведених для будівництва шельфової вітрової генерації в бельгійських водах Північного моря. Сумарна потужність шельфової вітрової генерації у першій і повністю завершеній бельгійській зоні будівництва вітрогенерації становить 2,2 ГВт. Після завершення будівництва енергетичного острова у зоні принцеси Єлизавети сумарна потужність шельфової вітрогенерації у Бельгії буде збільшена до 4,5 ГВт.

В даний момент триває робота над техніко-економічним обґрунтуванням проекту будівництва енергоострова, ініціатором і власником якого є бельгійський системний оператор Elia. Решта партнерів, які беруть участь в реалізації проекту, а також його вартість поки не розголошуються.

Раніше ЕлектроВісті писали, що ціна на електроенергію на балансуючому ринку Бельгії 22 квітня досягла рекордного рівня - 3200/МВт*год євро, що відбулося через помилку в прогнозуванні вітрової генерації на 900 МВт, непередбачуваний вихід з ладу 1 ГВт АЕС та відсутності резерву потужності у системах накопичення.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое