RSS
Новости
28 мая 2021, 20:33
Держенергоефективності пропонує замінити імпорт газу біоенергетикою
Щоб поширити біоенергетичні проекти всією країною, Держенергоефективності з Міненерго та Біоенергетична асоціація (БАУ) розробили низку законопроектів.

Половини потенціалу біоенергетики України вистачило б, щоб повністю замінити імпорт газу в Україну. Про це сказав т.в.о. голови Держенергоефективності Костянтин Гура, повідомляє Держенергоефективності.

"У 2020 році ми сплатили 7,5 млрд доларів США за імпорт нафтопродуктів, газу та вугілля. З них лише за газ  – близько 2 млрд доларів. Це величезні суми коштів, які могли б залишитися в нашій державі завдяки використанню біоенергетики. Максимальний потенціал заміщення газу за рахунок біоенергетики становить 37 млрд кубометрів на рік. Лише половини цього потенціалу достатньо, щоб відмовитися від імпорту газу, що склав 16 млрд кубометрів минулого року", - зазначив Гура.

Зокрема, якщо засіяти 30% маргінальних земель енергетичною вербою, то можна замістити 7 млрд кубометрів газу і заощаджувати 60 млрд грн в рік. Такі проекти також дозволять створити 1 млн робочих місць.

Щоб поширити біоенергетичні проекти всією країною, Держенергоефективності з Міненерго та Біоенергетична асоціація (БАУ) розробили низку законопроектів. Один з них - для покращення інвестиційної привабливості вирощування енергорослин. Крім цього, Держенергоефективності розробляє нову 5-річну програму, в рамках якої, окрім різних заходів, планується компенсувати частину відсотків на закладання плантацій енергетичних рослин.

"За біоенергетикою – енергетична незалежність та економічний розвиток країни і кожної громади. Адже кожна гігакалорія теплової енергії, вироблена з газу, виводить кошти з країни, а кожна гігакалорія, згенерована з місцевих видів палива, - це інвестиція у власну економіку, створюючи нові робочі місця, збільшуючи надходження до бюджетів", - додав заступник голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко.

Раніше повідомлялося, що потенціал біоенергетики щодо заміщення імпортованих викопних енергоресурсів в Україні складає 37 млрд кубометрів газу в рік

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy.org
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое