RSS
Новости
4 июня 2021, 10:50
Міненерго розробляє законопроект про обов'язковий продаж електроенергії учасниками ринку на електронних біржових аукціонах
Міністерство енергетики України розробляє законопроект про вихід всіх учасників ринку на електронні торги на біржах, що є єдиним стратегічним виходом з кризової ситуації в галузі.

Про це повідомила прес-служба відомства з посиланням на блог першого заступника міністра енергетики Юрія Власенка.

"Зараз Міненерго готує законопроект, покликаний закріпити принцип обов'язковості електронних аукціонів. Зміни передбачатимуть, що всі учасники ринку електричної енергії незалежно від форми власності будуть здійснювати продаж електричної енергії на енергетичних біржах за правилами, встановленими Кабінетом міністрів", - написав Власенко.

Він зазначив, що на оптовому ринку електричної енергії відбуваються систематичні "викривлення", ціна електроенергії часто нижча, ніж її собівартість, тому виробники недоотримують кошти і може виникнути загроза проходженню опалювального сезону.

"Перша і найближча небезпека - це неякісна підготовка до найближчого опалювального сезону. Несвоєчасне виконання планових ремонтів, відставання від графіка підготовки обладнання. Це може привести до суттєвого дефіциту електроенергії", - поінформував перший заступник міністра.

На його думку, це призведе до появи адептів відновлення імпорту з Росії та Білорусі, "який буквально днями заборонили".

Як вважає Власенко, єдиним стратегічним виходом з кризової ситуації є розвиток ринку за європейськими правилами з виходом всіх учасників ринку на електронні біржові торги. 

Раніше ЕлектроВісті писали, що Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України розглядає два механізми підтримки відновлюваної енергетики - «зелені» аукціони і net metering на заміну діючій системі «зеленому» тарифу.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое