RSS
Новости
4 июня 2021, 12:26
Saudi Aramco інвестувала в гравітаційні накопичувачі енергії
Saudi Aramco Energy Ventures (SAEV), венчурний підрозділ найбільшої у світі нафтогазової компанії Saudi Aramco (Саудівська Аравія), придбала частку у швейцарської компанії зі зберігання енергії Energy Vault.

Про це швейцарська компанія повідомила в прес-релізі.

Energy Vault розробляє та будує «гравітаційні накопичувачі енергії». Такі системи працюють за принципом, який застосовується в ГАЕС, тільки замість води тут використовуються тверді матеріали. Пристрій накопичувача піднімає вантажі (композитні блоки) на висоту (зарядка накопичувача) і «скидає» їх вниз (перетворення потенційної та кінетичної енергії в електричну).

Energy Vault стверджує, що система може досягати ефективності приблизно в 90%, працювати протягом 30-40 років, забезпечуючи необмежену кількість циклів і без зниження початкової ємності. Компанія заявляє, що використовує екологічно стійку сировину, а саме відходи, які в іншому випадку направляються на звалища.

Нова інвестиція, за заявою швейцарської компанії, покликана допомогти прискорити розгортання сховищ енергії «гігаватного масштабу», які можуть підтримувати великомасштабні вітрові та сонячні електростанції.

«Наша місія в SAEV - інвестувати в компанії, які розробляють технології, які мають стратегічне значення для Aramco», - заявив Махді Аладель, генеральний директор Aramco Ventures, дочірньої компанії Saudi Aramo.

«Інноваційна технологія зберігання енергії Energy Vault має унікальні екологічні та економічні переваги. Ми раді допомогти Energy Vault прискорити глобальне розгортання своєї технології».

«Energy Vault добилася швидкого і значного прогресу за останні 12-18 місяців, оскільки ми завершили перший комерційне розгортання нашої технології, і ми раді, що SAEV підтримує нас в якості стратегічного партнера», - заявив Роберт Пікон, генеральний директор і співзасновник Energy Vault.

Перша комерційна система Energy Vault 5 МВт / 35 МВт * год була завершена в липні 2020 року і підключена до національної мережі Швейцарії, говориться в повідомленні.

Компанія каже, що вона створила модульну платформу під назвою EVx, яка дозволяє масштабувати сховище з кроком 10 МВт / год до ємності в кілька гігават-годин.

EVx також пропонує гнучкість в плані тривалості зберігання. Це можуть бути системи з високими вимогами до потужності та відносно короткими термінами зберігання - від 2 до 6 годин, так і більш «ємні» системи - від 6 до 12 годин.

Нова платформа EVx була модернізована в порівнянні з початковими розрахунками і тепер на 40% нижча за висотою, при цьому використовуються ті ж композитні блоки, які зроблені з відходів.

Раніше ЕлектроВісті писали, що показник приведеної вартості зберігання енергії (LCOS) для твердотільної акумулюючої електростанції (ТАЕС) виявився на 16% менший, ніж у літій-іонних акумуляторів, і на 72% нижчий, ніж у гідроакумулюючих електростанцій (ГАЕС). До такого висновку прийшла консалтингова компанія Clean Horizon, зробивши розрахунки за вказаними трьома технологіями для накопичувачів з параметрами 200 МВт / 800 МВт * год.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!