RSS
Новости
11 июня, 15:20
В Україні вже близько 32 тис. сімей встановили сонячні станції – Держенергоефективності
Костянтин Гура, т.в.о. голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України повідомив, що на сьогодні вже близько 32 тис. українців перейшли на власні сонячні станції.

«Для нас важливо не лише створювати умови на державному рівні для  так званого «зеленого» переходу, а й інформувати і переконувати суспільство у тому, що енергоефективність та «зелена» енергетика – це вигідно і абсолютно реально. Кожна родина може долучитися до цього глобального тренду, використовувати «чисті» джерела, інвестувати кошти в свою енергонезалежність, платити менше за комірне і при цьому сприяти зменшенню викидів СО2 та покращенню екології. За цим майбутнє, яке ми творимо сьогодні», – повідомив він.

Так, за останні 5-6 років попит українців на сонячні панелі стрімко зростає. Якщо на кінець 2015 р. налічувалося близько 240 родин із власними СЕС, то на кінець 1 кварталу 2021 року – вже майже 32 тис. таких сімей. Це вкладені інвестиції на суму близько 640 млн євро.

«Важливо, що встановлені в домогосподарствах СЕС – це мала розподілена енергогенерація. Ці 32 тис. родин виробляють на рік 1 млн МВт*год «чистої» лектроенергії, яка може забезпечити електроенергією умовно понад 320 тис. домогосподарств», – наголосив Костянтин Гура.

У свою чергу, директор Асоціації сонячної енергетики Артем Семенишин підкреслив, що драйверами переходу споживачів на «чисті» джерела енергії є також стимул у вигляді «зеленого» тарифу, доступність кредитування подібних проектів українськими банками, а також можливість бути енергонезалежними.

Щоб підвищувати рівень обізнаності населення про переваги встановлення СЕС та інших технологій використання відновлюваних джерел енергії, Держенергоефективності за підтримки ЄС у рамках Проекту ЄС Twinning проводить інформаційно-роз’яснювальну кампанію – «Чиста» енергія для Вашої родини».

Раніше ElektroVesti писали, що у Києві кількість встановлених СЕСд в 2020 році збільшилася на 20%.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!