RSS
Новости
18 июня 2021, 11:54
Volvo буде використовувати сталь, вироблену без використання викопного палива
Шведський автовиробник Volvo Cars оголосив про початок співпраці з проектом HYBRIT та її учасником компанією SSAB.

Шведська металургійна компанія SSAB, енергетичний концерн Vattenfall та гірничорудна компанія LKAB задумали проект HYBRIT (Hydrogen Breakthrough Ironmaking Technology) кілька років тому. В абревіатурі присутнє слово «водень». Йдеться про виробництво чавуну без використання викопного палива і без викидів парникових газів за допомогою зеленого водню.

Торік партнери відкрили перший пілотний завод з виробництва губчастого заліза (служить сировиною для виробництва сталі) в рамках цього проекту.

У рамках співпраці Volvo Cars стане першим виробником автомобілів, який отримає сталь SSAB, виготовлену з заліза, відновленого водню, з даного експериментального заводу HYBRIT в Лулео, Швеція. Ця сталь буде використовуватися для випробувань та може бути використана в концептуальному автомобілі.

В 2026 році SSAB планує почати поставляти на ринок безвуглецеву сталь в промислових масштабах. Volvo Cars також прагне стати першим автовиробником, який буде використовувати таку «зелену» сталь для виробництва автомобілів власного виробництва, говорить компанія.

«Оскільки ми постійно скорочуємо загальний вуглецевий слід, ми знаємо, що сталь - це важлива область для подальшого прогресу», - зазначив Хокан Самуельсон, генеральний директор Volvo Cars. -Співпраця з SSAB по розробці сталі, у виробництві якої не використовується викопне паливо, може привести до значного скорочення викидів у нашому ланцюжку поставок».

«Ми будуємо ланцюжок створення вартості, повністю вільного від викопного палива, аж до кінцевого споживача», - заявив Мартін Ліндквіст, президент і генеральний директор SSAB. «Наша революційна технологія практично не залишає вуглецевого сліду і допомагає підвищити конкурентоспроможність наших клієнтів. Разом з Volvo Cars ми прагнемо розробляти вироби зі сталі, виробленої без викопного палива для автомобілів майбутнього ».

На світову сталеливарну промисловість припадає близько 7 відсотків глобальних прямих викидів вуглецю, оскільки нині в галузі переважає технологія виробництва, що залежить від вугілля, що коксується.

У Volvo Cars викиди CO2, пов'язані з виробництвом сталі та чавуну для автомобілів, складають близько 35% для автомобілів з традиційним приводом і 20% для повністю електричних машин.

Раніше ЕлектроВісті писали, що Mercedes-Benz планує до 2039 року зробити своє виробництво, включаючи ланцюжок поставок, повністю вуглецево-нейтральним (так звана програма «Ambition 2039»).

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое