RSS
Новости
18 июня, 17:41
Сонячні панелі замість даху: мережа ОККО відкрила в Одесі новий АЗК
Мережа АЗК ОККО відкрила в Одесі, за адресою – вул. Пестеля, 2А, новий автозаправний комплекс, чия архітектурно-інженерна конструкція не має аналогів в Україні. Роль покриття над операторною, літньою терасою, навісом над зоною паливно-роздавальних колонок і перехідним навісом відіграють сонячні панелі.

Очікується, що завдяки такому рішенню АЗК покриватиме до 70% своїх потреб в електроенергії за рахунок власної генерації, а в найбільш сонячні місяці навіть зможе забезпечувати себе електроенергією повністю. 

Усього на новому АЗК встановлено 316 сонячних панелей загальною площею покриття 622 квадратних метри. За прогнозами, вони зможуть генерувати понад 130 тисяч кіловатт-годин електроенергії в рік. Мережа ОККО інвестувала у цей проєкт понад 2 мільйони гривень. Найближчим часом компанія планує розмістити сонячні електростанції ще на більш як 80 своїх заправках у різних регіонах України.

«Новий автозаправний комплекс в Одесі унікальний і за дизайном, і за функціоналом. Ми бачили схожі заправки в Угорщині, інших державах Європи, але в Україні це перший такий об’єкт, – розповідає віцепрезидент мережі ОККО із розвитку й технічного забезпечення Олександр Гегедиш. – Наша компанія уже використовує сонячну енергію у своїй діяльності і надалі активно розвиватиме цей напрямок. Адже ми розглядаємо його не тільки в контексті бізнес-вигоди, а й із точки зору розвитку альтернативних джерел енергозабезпечення, збереження вичерпних ресурсів як у рамках компанії, так і в країні в цілому». 

Одеський АЗК на Пестеля – це вже 11 автозаправний об’єкт у мережі ОККО, де працюють сонячні панелі. Окрім того, найбільша в Західній Україні фасадна сонячна електростанція змонтована на будівлі головного офісу компанії у Львові. Вона складається майже з 1000 панелей, які покривають 7-поверхову споруду. Упродовж 2021 року ОККО має намір інвестувати у розвиток сонячних джерел енергозабезпечення понад 40 мільйонів гривень.

Раніше ElektroVesti писали, що мережа ОККО вперше закупила електроенергію на Енергобіржі.

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: autogeek.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!